SuperGratisy

Autorzy darmowego oprogramowania już dawno udowodnili, że ich produktów nie można nazwać gorszymi od komercyjnych aplikacji. Bezpłatne oprogramowanie przyciąga do siebie rzesze zwolenników, czemu trudno się dziwić - jest dużo perełek, z których warto skorzystać. W poniższym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie.


Autorzy darmowego oprogramowania już dawno udowodnili, że ich produktów nie można nazwać gorszymi od komercyjnych aplikacji. Bezpłatne oprogramowanie przyciąga do siebie rzesze zwolenników, czemu trudno się dziwić - jest dużo perełek, z których warto skorzystać. W poniższym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie.

Opinia eksperta - Dariusz Utracki

W tym miesiącu przedstawiamy program FotoMorph, który pozwala w prosty sposób stworzyć naturalnie wyglądającą transformację jednego obrazu w drugi. PodLift to program do przeglądania zawartości odtwarzacza Apple iPod i zapisywania dowolnego utworu muzycznego na dysku twardym komputera. PC Fixer to narzędzie, które usprawni działanie maszyny, zaś DriverMax pozwoli w łatwy sposób stworzyć kopię zainstalowanych sterowników w celu ich późniejszego użycia. Dzięki Videora iPod Converter można łatwo i szybko przekonwertować dowolny materiał wideo do formatu odtwarzaczy iPod. Program Nexus Radio umożliwia odsłuchiwanie tysięcy stacji radiowych i nagrywanie odtwarzanych piosenek. Na koniec narzędzie FotoSketcher do retuszu zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym.

FotoMorph 5.2 (FR)

Prosta transformacja zdjęć

SuperGratisy

FotoMorph 5.2 (FR)

Morfing (ang. morphing) to proces, w którym jeden obraz jest przekształcany w inny - powinno się to odbywać się płynnie i naturalnie. Dzięki takiemu zabiegowi można utworzyć animację przekształcania np. zdjęcia kobiety w mężczyznę czy zwierzę. Na rynku oprogramowania dostępnych jest wiele aplikacji umożliwiających dokonanie takiej animacji, jednak większość z nich jest skomplikowana w obsłudze, a na dodatek płatna. FotoMorph jest natomiast prosty w obsłudze, a jego autorzy nie pobierają opłat za jego niekomercyjne wykorzystanie. Działanie jest nieskomplikowane - wystarczy wybrać dwa zdjęcia, z których jedno będzie przekształcane w drugie, a następnie za pomocą odpowiedniego narzędzia określić wspólne punkty obu plików graficznych tak, aby proces transformacji wyglądał naturalnie.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/ab66d

PodLift 1.0.2.1 (FR)

Skopiuj muzykę z iPoda na dysk

SuperGratisy

PodLift 1.0.2.1 (FR)

Odtwarzacz multimediów Apple iPod szturmem zawojował rynek przenośnych urządzeń do słuchania muzyki. Niestety, wykorzystując standardowe oprogramowanie do zarządzania jego zawartością (np. iTunes), nie sposób przetransferować utworów muzycznych z iPoda na twardy dysk komputera. W Internecie dostępne są aplikacje odblokowujące system plików odtwarzacza, co umożliwia ręczne przeniesienie plików MP3, jednak struktura folderów i nazewnictwo plików uniemożliwia łatwe zlokalizowanie pożądanego utworu. Remedium stanowi prosta aplikacja PodLift, która analizuje zawartość odtwarzacza i umożliwia przenoszenie plików audio na dysk komputera z systemem Windows. Dodatkowo, PodLift ma wbudowany odtwarzacz muzyczny, dzięki czemu możliwe jest odsłuchiwanie plików bezpośrednio z iPoda. Zaletą programu jest możliwość jego stosowania bez zainstalowanego "kombajnu" multimedialnego iTunes.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/f929a

PC Fixer 2.6.8 (FR)

Napraw swojego peceta

SuperGratisy

PC Fixer 2.6.8 (FR)

PC Fixer to doskonała aplikacja służąca do diagnozowania działania komputera z systemem Windows i eliminowania znalezionych usterek. Program został wyposażony w prosty i przyjemny w obsłudze interfejs, a także szereg przydatnych funkcji, znanych z komercyjnych rozwiązań tego typu. Narzędzie umożliwia przeanalizowanie zawartości rejestru, a także innych, kluczowych dla działania systemu Windows elementów - proces jest bardzo szybki, a jego rezultatem jest wyświetlenie odnalezionych problemów. Ich usunięcie wymaga od użytkownika jedynie kilku kliknięć - co ważne, każdą akcję programu można odwrócić, jeśli wystąpią potem kłopoty z funkcjonowaniem komputera. Dodatkowo, PC Fixer zawiera moduł wyświetlający szczegółowe informacje o konfiguracji sprzętowej i software'owej komputera, a także mechanizm przyspieszania jego działania poprzez np. optymalizację uruchamianych przy starcie komputera procesów systemu Windows.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/f9191

DriverMax 4.8 (FR)

Sterowniki zawsze pod ręką

SuperGratisy

DriverMax 4.8 (FR)

Reinstalacja systemu operacyjnego jest procesem, który wymaga od użytkownika przeprowadzenia wielu działań, aby komputer odzyskał wcześniejszą funkcjonalność. Wśród nich jest ponowne zainstalowanie sterowników drukarki, karty graficznej, dźwiękowej oraz wielu innych urządzeń. Dzięki aplikacji DriverMax można zaoszczędzić znaczną ilość czasu - jej działanie polega na przeanalizowaniu systemu operacyjnego komputera w poszukiwaniu używanych sterowników, a następnie umożliwia ich skopiowanie na inny nośnik i zainstalowanie w świeżo zainstalowanym Windows. Zaletą aplikacji jest to, że kopiowane są wyłącznie poprawnie działające sterowniki, w związku z czym nie ma obawy, że zainstalujemy biblioteki, które mogłyby spowodować wadliwe działanie komputera. Dodatkowo, program umożliwia pobranie z Internetu aktualnych wersji sterowników. Z programu mogą skorzystać użytkownicy systemu operacyjnego Windows XP, Vista oraz 2003.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/20913

Videora iPod Converter 4.04 (FR)

Konwerter wideo do iPoda

SuperGratisy

Videora iPod Converter 4.04 (FR)

iPod już od dawna umożliwia nie tylko odtwarzanie plików muzycznych - wraz z wyposażeniem go w wysokiej jakości ekran, możliwe jest także wyświetlanie klipów wideo. Niestety, jak większość urządzeń tego typu, lista obsługiwanych przez iPoda formatów i rozdzielczości jest niewielka, dlatego konieczne jest konwertowanie filmów. Na rynku dostępnych jest szereg aplikacji służących do konwersji plików wideo, jednak większość z nich jest skomplikowana i płatna. Videora iPod Converter to darmowe narzędzie, którego jedynym zadaniem jest dostosowanie filmów do formatu obsługiwanego przez iPody. Możliwa jest transformacja większości popularnych formatów, takich jak AVI, DivX, Xvid, FLV, x264, a nawet filmów z YouTube czy DVD. Przekonwertowane filmy można wyświetlać również w telefonach komórkowych Apple iPhone.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/24a02

Nexus Radio 3.0 (FR)

Niewyczerpane źródło muzyki

SuperGratisy

Nexus Radio 3.0 (FR)

W Internecie dostępne są tysiące stacji radiowych, które odtwarzają najróżniejsze gatunki muzyki, zatem z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Nexus Radio to aplikacja, która rozszerza możliwości odsłuchiwania internetowych stacji radiowych o nagrywanie piosenek. Program pozwala ustawić automatyczne rejestrowanie treści emitowanych przez wybrane stacje radiowe w określonych godzinach - dzięki temu można je bez problemu przenieść na odtwarzacz MP3 czy odsłuchać później na komputerze za pomocą Winampa czy Windows Media Playera. Bardzo ciekawą funkcją jest wyszukiwanie pełnych utworów muzycznych w zasobach indeksowanych przez Nexus Radio - jednym kliknięciem można pobrać dowolny plik. Warto dodać, że katalog aplikacji Nexus Radio obejmuje prawie dziesięć tysięcy stacji radiowych, spośród których część udostępnia wysokiej jakości sygnał (nawet 256 kbps).

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/72954

FotoSketcher 1.8 (FR)

Odmień swoje zdjęcia

SuperGratisy

FotoSketcher 1.8 (FR)

FotoSketcher to doskonała aplikacja graficzna, która umożliwia transformację dowolnych zdjęć tak, by wyglądały jak szkice wykonane za pomocą ołówka czy też obraz namalowany za pomocą akwareli i pędzla. Program jest atrakcyjnym narzędziem dla osób, które są zainteresowane retuszem zdjęć, jednak nie chcą korzystać ze skomplikowanych programów, jak Adobe Photoshop czy GIMP. Program ma nieskomplikowany interfejs, a modyfikacja zdjęć za jego pomocą wymaga zaledwie kilku kliknięć - wystarczy załadować plik graficzny, wybrać pożądany efekt, a następnie, manipulując kilkoma suwakami, dostosować efekt działania narzędzia do swoich potrzeb. Aplikacja umożliwia też dodanie do obrazu tekstu, obramowania czy też zmianę jego rozmiaru. FotoSketcher pracuje także w trybie wsadowym, na wielu zdjęciach jednocześnie.

pobierz http://p1.pcworld.pl/r/1ed92