SuperRam - optymalizacja pamięci operacyjnej

Lepsze wykorzystanie RAMu to szybsze i stabilniejsze działanie komputera. Zainstaluj SuperRam i dopilnuj, by pamięć operacyjna peceta była używana optymalnie.

SuperRam - optymalizacja pamięci operacyjnej

SuperRam

Cena: 13 dol.

Informacje: www.pgware.com

SuperRam to narzędzie do optymalizacji pamięci RAM zainstalowanej w komputerze. Kontroluje sposób, w jaki przydzielana jest programom pamięć operacyjna i zwalnia nieużywane zasoby. Skonfigurowany jest domyślnie w taki sposób, by jak najbardziej zwiększać wydajność peceta. Pilnuje, żeby uruchamiane aplikacje wykorzystywały pamięć fizyczną, a nie wirtualną. Poprawia również stabilność systemu. Dba o jak najmniejszą fragmentację pamięci i kontroluje procesy systemowe.

Program działa jako usługa, co gwarantuje prawidłową pracę nawet wtedy, gdy nie jest zalogowany żaden użytkownik. Jest w pełni zgodny z Windows 7 i obsługuje do 128 GB RAMu (do 4 GB w starych wersjach systemu). Ma wbudowane zabezpieczenia przed przypadkowym bądź niewłaściwym kasowaniem danych z pamięci. Nie przeszkadza w pracy na przykład aplikacjom działającym w trybie pełnoekranowym. Mogłoby to powodować kłopoty w trakcie grania. Wymagające operacje nie są również przeprowadzane wtedy, gdy procesor jest intensywnie wykorzystywany do innych zadań oraz gdy komputer działa na zasilaniu bateryjnym. SuperRam ma również wbudowane narzędzia do testowania wydajności oraz tworzenia raportów wykorzystania RAMu.

Zobacz również:

  • Znowu się pomyliłem? Najlepszy procesor do gier to wcale nie Core i5
  • Jak wybrać odpowiednią pamięć RAM dla swojego komputera?

Aplikacja nie ma polskiej wersji językowej. Wariant testowy SuperRam działa 30 dni.

Pobierz program: SuperRAM 6.6.21.2010