SuperZoom Panasonica

Już w listopadzie na rynek trafią dwa nowe aparaty cyfrowe Panasonica. Jeden z nich to zaprezentowany na targach Photokina 2002, dysponujący potężnym, 12-krotnym zoomem optycznym model Lumix DMC-FZ1.

Druga z nowych cyfrówek Panasonica oznaczona została symbolem Lumix DMC-F1. Już na pierwszy rzut oka widać, że aparat ten ma wiele wspólnego z obecnym już w ofercie firmy modelem Lumix DMC-F7. DMC-F1 dysponuje przetwornikiem CCD o rozdzielczości 3,34 megapiksela (efektywnie 3,2 megapiksela) oraz obiektywem firmy Leica, umożliwiającym uzyskanie 3-krotnego zoomu optycznego. Aparat sprzedawany będzie w 5 wersjach kolorystycznych (srebrnej, czarnej, pomarańczowej, niebieskiej i czerwonej).

Panasonic Lumix DMC-FZ1 również wyposażono w układy optyczne firmy Leica, tym razem jednak umożliwiają one aż uzyskanie aż 12-krotne przybliżenia obrazu. Matryca aparatu może zarejestrować obraz o rozdzielczości 2 megapikseli. Bardzo przydatną funkcją może okazać się stabilizator obrazu, zmniejszający prawdopodobieństwo zrobienia "poruszonego" zdjęcia.

Oba aparaty zapisują fotografie na nośnikach Secure Digital lub MultiMediaCard i komunikują się z komputerem za pośrednictwem złącza USB.

Cen nowych cyfrówek Panasonica jeszcze nie ustalono.