Superbohaterowie naszych biurek

Nasze laptopy nie mają z nami łatwego życia.

Choć zazwyczaj większość czasu spędzają na wygodnych i stabilnych blatach biurek, to wiele z nich ma w życiorysie mniej lub bardziej dotkliwy upadek, uderzenie, wstrząsy albo coś jeszcze gorszego, z zalaniem w roli laptopowego końca świata na czele.

Laptopy są jednak dzielne – z reguły bez skarg znoszą najgorsze nawet traktowanie, przywodząc na myśl cichych superbohaterów, którzy dla wspólnego dobra są gotowi cierpieć, znosić ekstremalne sytuacje i wszelkie przeciwności losu.

Grono bohaterów naszej codzienności zasilił niedawno mocny zespół spod znaku Acera: doborowe towarzystwo w postaci serii Swift i modeli, oznaczonych numerami 7, 5, 3 i 1.

Czego możemy po nich oczekiwać?

Acer Swift 7: Supersmukły

Kliknij, aby powiększyć

Ten dzień był wyjątkowo pracowity...

Od rana wykonywał jakieś skomplikowane obliczenia, ratując przed finansową katastrofą kilka startupów z Doliny Krzemowej, a w międzyczasie – na czas naprawy skomplikowanej awarii – przejmując na siebie obliczenia superkomputerów, symulujących w wirtualnej rzeczywistości skutki użycia broni jądrowej.

Niepostrzeżenie poprawił błędy programistów, podał właściwe wyniki i – zanim ktokolwiek zdołał się zorientować – błyskawicznie ulotnił się, znikając w szparze pod drzwiami Departamentu Energii.

Na rano miał umówione spotkanie na południowym zboczu Nanga Parbat, ale nie spędzało mu to snu z powiek. Przecież wie, że da radę i nie zawiedzie. Czyli jak zawsze.

Przykuł powszechną uwagę objawiając się jako nowy rekordzista. Swift 7 jest bowiem najsmuklejszym laptopem świata - jego grubość nie przekracza 9,98 milimetra! To wartość, jaką jeszcze kilka lat temu mogły pochwalić się najwyżej smartfony.

Konstrukcja laptopa jest jednak nieporównywalnie bardziej skomplikowana – nie dość, ze wewnątrz muszą zmieścić się wszystkie podzespoły, to dodatkową przestrzeń zajmuje przecież podświetlana klawiatura, a także aluminiowa obudowa, osłaniająca złożony ekran laptopa przed uszkodzeniem.

Kliknij, aby powiększyć

Laptop jest nie tylko wyjątkowo smukły, ale na dodatek mało waży – 1,1 kg to wartość dzięki której nawet nie zauważymy, że mamy ten sprzęt przy sobie.

Co istotne, smukłość i niewielka waga nie wiążą się z kompromisami: solidna aluminiowa obudowa zapewnia odpowiedni poziom ochrony, podobnie jak tafla szkła Gorilla Glass, osłaniająca ekran Full HD.

Wewnątrz znajdziemy podzespoły z górnej półki: procesory Intela 7. generacji (Kaby Lake), do 8 GB RAM-u, 256 GB SSD, a także dwa gniazda USB typu C (3.1). Ważną cechą sprzętu jest pojemny akumulator, zapewniający do 9 godzin pracy.

Kliknij, aby powiększyć

Biorąc pod uwagę, że to wszystko umieszczono w laptopie, mającym mniej, niż centymetr grubości, model Swift 7 można podsumować jednym słowem: mistrzostwo.

DLA KOGO? Potrzebujesz wydajnego, a jednocześnie eleganckiego komputera? Mobilność jest jedną z kluczowych cech tego Acera. Jest jak niezmordowany superbohater, który wszędzie dotrze, wykona każde zadanie, a po tym zniknie, pędząc ku kolejnemu wyzwaniu.

Acer Swift 5: Niepowstrzymany Ultramaratończyk

Kliknij, aby powiększyć

Kolejny dzień pełen tak wytężonej pracy zwaliłby z nóg każdego

Jednak on nie miał zamiaru odpoczywać. Wiedział, jak wiele zależy od jego pracy i nie dawał za wygraną nawet pomimo narastającego zmęczenia.

Choć od ostatniego odpoczynku minęło już wiele godzin, on wciąż miał pod dostatkiem energii. Innych to dziwiło, dla niego było normą i powodem do dumy.

Nic dziwnego - w końcu to właśnie on, nie dalej niż przedwczoraj, zasilił energią swoich akumulatorów niewielkie, norweskie miasteczko, ratując setki ludzi przed niechybną śmiercią z zimna i głodu.

Mógłby o tym opowiadać, ale nie chciał – ratowanie świata było dla niego rodzajem misji, którą chciał pełnić bez rozgłosu i splendoru.

Ten model zaskakuje już od samego początku. Wielość laptopa sugeruje, że po otwarciu naszym oczom ukaże się 13-calowa matryca, jednak pierwsze wrażenie jest mylące. Inżynierowie Acera zaprojektowali bowiem sprzęt, który – mimo niewielkich rozmiarów i wagi wynoszącej zaledwie 1,36 kilograma – oferuje użytkownikowi aż 14-calowy ekran FHD i podświetlaną klawiaturę.

Kliknij, aby powiększyć

Obudowa z wyraźnie zaznaczoną fakturą kryje wydajne podzespoły – procesory i7 7. generacji, dyski SSD o pojemności do 512 GB (256 GB SATA lub 512 GB PCIe), 8 GB RAM-u, a także akumulator, wystarczający na imponujące 13 godzin pracy.

Co istotne, opcjonalnym wyposażeniem tego modelu jest czytnik linii papilarnych, a także dotykowy wyświetlacz.

Kliknij, aby powiększyć

Wszystko to zostało połączone w wyjątkowo udany sposób, przywołując skojarzenia z ultramaratończykiem, zdolnym przebiec ekstremalną trasę w smokingu i z lampką szampana w dłoni. Ten laptop naprawdę to potrafi: wydajne podzespoły, świetny wygląd i możliwości, zawstydzające niejeden większy sprzęt to atuty trudne do przecenienia.

DLA KOGO? Przewidujesz dłuższą pracę z dala od źródła prądu? Ten sprzęt nie zawiedzie oczekiwań! Ponad pół doby bez zewnętrznego zasilania przy niewielkiej wadze i dużej wydajności? To jak pogodzenie ognia z wodą albo postać superbohatera, który – wbrew przyjętej konwencji – nie ma żadnych słabych stron.

Acer Swift 3: Pan Wszechstronny

Kliknij, aby powiększyć

Odkąd tylko pamięta, wszyscy wokół zwracali się do niego po pomoc

Skomplikowane obliczenia, zaplanowanie imprezy, projektowanie ogrodów, znalezienie informacji czy choćby dostarczenie rozrywki dla dzieci – wszystko to przychodziło mu z zadziwiającą łatwością.

Potrafił odnaleźć się w każdej sytuacji, za każdym razem pozostawiając po sobie świetne wrażenie.

Wiedział, że jest potrzebny.

Gdyby był zwykłym człowiekiem, z pewnością nazywano by go złotą rączką.

Był jednak kimś innym – tylko i aż superbohaterem. Nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Pogłębienie Kanału Sueskiego w jedne wieczór? Uratowanie rosyjskiego lodołamacza, który ugrzązł wśród arktycznych lodów? Podtrzymanie skrzydła Jumbo Jeta, który uległ awarii nad bezkresnym oceanem i rozpaczliwie nadawał sygnał SOS?

Ogarnął to wszystko. Choć nawet dla niego było to – jak na jeden tydzień – całkiem sporo pracy.

Swift 3 to przykład udanych kompromisów. Smukły – ale bez przesady (17,95 mm). Lekki – ale nie jak piórko (1,5 kg). Mimo tego stanowi wyjątkowo interesującą propozycję ze względu m.in. na jakość wykonania, z rzucającą się w oczy już w pierwszym momencie obudową, wykonaną ze szczotkowanego aluminium.

Kliknij, aby powiększyć

Użytkownicy tego sprzętu mogą wybierać wśród modeli z procesorami 7. i. 6. generacji, w razie potrzeby mają do dyspozycji opcjonalną, podświetlaną klawiaturę, czytnik linii papilarnych, 14-calowy ekran HD lub FHD IPS, a także pojemny akumulator, wystarczający na 12 godzin pracy.

Kliknij, aby powiększyć

Ten laptop jest jak wielki multitool: da się z jego pomocą odpalić prom kosmiczny, zbudować szałas i odeprzeć inwazję Marsjan, ale najlepiej zrobi to użytkownik świadomy swoich potrzeb i możliwości, który wie, jaką konfigurację sprzętu będzie w stanie najlepiej wykorzystać.

DLA KOGO? Ten model laptopa wydaje się idealną propozycją dla użytkowników, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą. Samodzielna konfiguracja i staranne dobieranie każdego podzespołu idealnie współgrają z postacią superbohatera, który radzi sobie bez typowej supermocy, nadrabiając to dokładnością i starannym dobieraniem zestawu sprzętu do aktualnych zadań.

Acer Swift 1: Cichy bohater

Kliknij, aby powiększyć

Nie lubił wyróżniać się z tłumu.

Całe swoje życie podporządkował wpojonym regułom, na pierwszym miejscu stawiającym skromność i etos wytrwałej, efektywnej pracy.

Nie bał się żadnego zadania i do każdego podchodził z pokorą i zrozumieniem. Dobrze wiedział, że to dzięki takim jak on świat niezmiennie kręci się we właściwym kierunku, a pociągi odjeżdżają o czasie.

W wolnych chwilach lubił ratować zlęknione kocięta, które niefrasobliwie wspięły się na wysokie drzewa, a jeszcze przed poranną kawą miał okazję stłumić tsunami, powstające po wstrząsach gdzieś pośrodku Pacyfiku. Cichy bohater nie szukał poklasku ani chwilowej sławy – wystarczała mu świadomość dobrze wykonanego zadania.

Ostatni z czwórki nowych laptopów Acera to świetny przykład sprzętu, przeznaczonego dla użytkowników uważnie wydających każdą złotówkę. 14-calowy laptop z wyświetlaczem HD waży 1,6 kilograma przy grubości nieco poniżej 18 milimetrów.

Niska cena rzutuje m.in. na materiały, z których wykonano obudowę – tym razem jest to tworzywo wykończone w sposób, kojarzący się ze szczotkowanym aluminium.

Kliknij, aby powiększyć

Pracujący pod kontrolą procesorów Intel Pentium lub Celeron komputer został wyposażony w 32 – 128 GB przestrzeni dyskowej, działającej w technologii cMMC i akumulator, zapewniający 12 godzin pracy.

Kliknij, aby powiększyć

Ten model laptopa jest jak niepozorny superbohater, który na co dzień nie przyciąga uwagi, ale każdego wieczoru w domowym zaciszu dba za nas wszystkich, by świat nadal kręcił się we właściwym kierunku. Oferuje to, co w wielu przypadkach najważniejsze: świetny stosunek możliwości do ceny.

DLA KOGO? To sprzęt dla osób bez kompleksów, zorientowanych na wykonanie zadania. Ten Acer właśnie taki jest – niczego nie udaje, nie wprowadza w błąd tanim blichtrem i rzędami świecidełek. Gdyby był superbohaterem, stałby w cieniu, nie rzucając się w oczy. Swoją przydatność pokazałby dopiero wtedy, gdyby – który to już raz – ojczyzna, ludzkość czy cała planeta wezwały go na pomoc. Nie czekałby ani chwili.