Supergratisy

Pozwól nam zabrać cię w kolejną podróż po świecie aplikacji typu freeware oraz open source, za których użytkowanie nie płacisz nawet grosza.


Pozwól nam zabrać cię w kolejną podróż po świecie aplikacji typu freeware oraz open source, za których użytkowanie nie płacisz nawet grosza.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że programy, których licencja zawierała określenia takie, jak freeware czy open source, są przeznaczone wyłącznie dla amatorów. Tymczasem nawet największe korporacje z powodzeniem korzystają dziś z bezpłatnych rozwiązań, które dorównują przecież możliwościami komercyjnym odpowiednikom. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną porcją supergratisów.

AutoMz Ultimate Tweaker 4.1 (FR)

Automatyczny warsztat systemowy. Jak widać, AutoMz Ultimate Tweaker pozostawia niewiele swobody w kwestii konfiguracji.

Automatyczny warsztat systemowy. Jak widać, AutoMz Ultimate Tweaker pozostawia niewiele swobody w kwestii konfiguracji.

Wyobraź sobie narzędzie optymalizujące najważniejsze parametry Windows XP oraz Visty, a dodatkowo procesora, twardego dysku, pamięci, karty graficznej, napędów CD, DVD, modemu oraz karty sieciowej. AutoMz Ultimate Tweaker należy do grupy programów, które nie wymagają od użytkownika ręcznej konfiguracji. Wszystkie modyfikacje dokonywane są automatycznie. Aplikacja może działać w dwóch trybach: bezpiecznej oraz pełnej optymalizacji. W pierwszym liczba zmian jest znacznie mniejsza. Dopiero wybranie drugiego trybu pozwala na wykorzystanie pełnej mocy AutoMZ Ultimate Tweakera.

Podczas modyfikacji parametrów bardzo łatwo doprowadzić do awarii, dlatego autorzy aplikacji nie zapomnieli o umieszczeniu modułu do backupu rejestru systemowego. W razie jakichkolwiek problemów użytkownik może błyskawicznie przywrócić go do stanu pierwotnego. W ramach dodatkowych zadań realizowanych przez AutoMZ Ultimate Tweakera znajdziesz optymalizację przeglądarki internetowej Firefox, modyfikacje listy plików uruchamianych wraz z systemem operacyjnym oraz funkcję oczyszczania katalogu plików tymczasowych.

Informacjehttp://p1.pcworld.pl/r/61473

Construct 0.96.2 9 (OS)

Przyjazny interfejs graficzny to rzadkość w wypadku narzędzi do tworzenia
gier komputerowych oraz oprogramowania. Construct jest chlubnym wyjątkiem.

Przyjazny interfejs graficzny to rzadkość w wypadku narzędzi do tworzenia

gier komputerowych oraz oprogramowania. Construct jest chlubnym wyjątkiem.

Projektowanie gier komputerowych oraz oprogramowania jest bardzo czasochłonne i skomplikowane. Nie oznacza to jednak, że jako początkujący musisz zapoznać się z opasłymi tomami podręczników i spędzić długie godziny, ucząc się języków programowania. Proponowany przez nas Construct to platforma oparta na koncepcji projektowania wizualnego, bardziej zrozumiałego dla przeciętnego użytkownika. Mimo dużego stopnia uproszczenia, aplikacja pozwala na wykorzystanie wspomaganego sprzętowego silnika DirectX 9.

Przewiduje także używanie specjalnych programów tzw. pixel shaderów, szczególnie przydatnych do tworzenia realistycznych efektów specjalnych, cieniowania czy eksplozji. Warto również skorzystać z bogatej bazy szablonów definiujących zachowanie obiektów (Behaviors), z silnikiem uwzględniającym właściwości fizyczne. Wszystkie elementy projektu można rozmieszczać w osobnych warstwach, podobnie jak w edytorze graficznym Adobe Photoshop.

Informacjehttp://p1.pcworld.pl/r/97130

Polecane programy freeware do Windows

AoA Audio Extractor 1.2.1

p1.pcworld.pl/r/f18fd

Narzędzie do szybkiej ekstrakcji warstwy audio z pliku wideo w formacie AVI, MPEG, MPG, FLV.

Audio/Video To Exe 1.5.3

p1.pcworld.pl/r/595de

Wielofunkcyjny konwerter pozwalający na kodowanie do różnych formatów audio oraz wideo, a także plików wykonywalnych.

Floola 3.1

p1.pcworld.pl/r/4ba1c

Aplikacja, której zadaniem jest wygodne zarządzanie iPodem oraz telefonami komórkowymi firmy Motorola.

My Wallet 1.4

p1.pcworld.pl/r/6d660

Menedżer do bezpiecznego przechowywania haseł i numerów PIN do różnych usług oraz serwisów.

MyColors 2.5

p1.pcworld.pl/r/e45b2

Sposób na szybkie, kompletne przeobrażenie stylistyki pulpitu systemu operacyjnego Windows.

Noopod 3.0.3

p1.pcworld.pl/r/b89f3

Czytnik informacyjnych kanałów RSS, połączony z narzędziem do pobierania podcastów.

WinMacro 1.2.1

p1.pcworld.pl/r/b7bb3

Program pozwala zapisać najczęściej wykonywane zadania w systemie operacyjnym Windows jako makra.