Superjasna 17-stka

Mitsubishi zaprezentowało nowy monitor 17-calowy Diamond Plus 74SB. Wyposażono go w funkcję zwiększania jasności do 300cd/m2, która została stworzona z myślą o odtwarzaniu filmów i animacji.

Mitsubishi Diamond Plus 74SB to kolejny model z zupełnie nowej rodziny produktów CRT firmy NEC/Mitsubishi. Posiada kineskop SuperBright Diamondtron z funkcją SuperBright, dzięki której poziom jasności obrazu może zostać podwojony do 300cd/m2. Obudowa monitora to nietypowy projekt, który jak twierdzi producent, inspirowany jest funkcjonalizmem grupy projektanckiej Bauhaus (hasło: "forma podporządkowana funkcji").

Model Diamond Plus 74SB jest pozycjonowany jako wyższa klasa średnia. Nadaje się zarówno do zastosowań biurowych, jak i domowych - ze szczególnym uwzględnieniem multimediów i cyfrowej obróbki obrazu. Zalecana rozdzielczość pracy monitora to 1024 x 768 przy odświeżaniu 87 Hz. Maksymalna rozdzielczość to 1280 x 1024 piksele przy odświeżaniu 66 Hz. Częstotliwość pozioma wynosi 20 do 70 kHz, pionowa - 50 do 120Hz. Dzięki absolutnie płaskiej powierzchni ekranu i powłoce OptiClear udało się zredukować odbicia światła od kineskopu.

Nowością jest oprogramowanie NaViSet, wykorzystujące standard DDC/CI. NaViSet umożliwia korygowanie ustawień monitora z poziomu systemu Windows za pomocą myszy i klawiatury. Monitor posiada także system diagnostyczny "Self Diagnosis Circuit", który informacje o ewentualnych nieprawidłowościach podczas pracy wyświetla w formie komunikatów ekranowych. Na uwagę zasługuje również wsparcie dla nowego standardu odwzorowania kolorów - sRGB.

Mitsubishi Diamond Plus 74SB spełnia takie normy ergonomii i bezpieczeństwa, jak np.: CE, TCO 99, TUV-GS. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancja producenta realizowaną w systemie door-to-door.

Sugerowana cena detaliczna netto wynosi 899 zł.