Superjasny 46-calowy LCD Samsunga

Przedstawiciele firmy Samsung poinformowali o rozpoczęciu masowej produkcji 46-calowego wyświetlacza LCD przeznaczonego przede wszystkim do pracy na zewnątrz budynków. Urządzenie - jak twierdzi producent - przewyższa produkty konkurencji pod względem oferowanej jasności, która w jego przypadku osiąga poziom 1500 cd/m2.

Nowe urządzenie przeznaczone jest do pracy wewnątrz i na zewnątrz budynków - ma przede wszystkim pełnić funkcję cyfrowego wyświetlacza informacyjnego (Digital Information Display - DID) i znaleźć zastosowanie np. na przystankach autobusowych, w muzeach oraz centrach handlowych. Korzysta ono z bardzo wydajnego podświetlenia CCFL (cold-cathode fluorescent lamp) dzięki któremu - jak twierdzi jego producent - jest w stanie wyświetlić obraz cechujący się dużą jasnością wynoszącą 1500 cd/m2.

"Reklamodawcy potrzebują wydajnych energetycznie wyświetlaczy, które są w stanie przyciągnąć uwagę kupujących oraz podróżujących pomimo bardzo jasnego oświetlenia w budynkach lub mocnego światła naturalnego." - tłumaczy Scott Birnbaum z Samsung LCD Business

Panel nadaje się do budowy wielomonitorowego systemu, oferuje rozdzielczość 1366 x 768 pikseli i potrafi wyświetlić obraz (16,7 milionów kolorów), który jest widoczny pod maksymalnym kątem 178 stopni.

Urządzenie powinno trafić do sprzedaży pod koniec tego miesiąca.

Więcej: informacja prasowa