Superkomputer dla gracza

Jak donosi serwis Digitimes, IWILL ma zamiar stworzyć maszynę przeznaczoną specjalnie dla graczy. Jako że zostaną w niej zainstalowane dwa Opterony i dwie karty Nvidii pracujące w trybie SLI, można zaryzykować twierdzenie, że przynajmniej przez najbliższy rok jej posiadacz będzie dysponował odpowiednią mocą obliczeniową do uruchomienia większości produkcji.

ZMAXd2 będzie marzeniem każdego gracza czy inżyniera potrzebującego wysokiej wydajności przetwarzania: w niewielkiej, klockowatej obudowie prócz Opteronów znajdą się dwa sloty DIMM, dwa sloty PCI Express (zajęte przez karty graficzne) i mostek południowy Nvdia nForce Professional 2200.

Choć komputer został zaprezentowany już na targach Computex na Tajwanie, na razie nie są znane wyniki jego wydajności w poszczególnych aplikacjach czy grach.

Maszyna ma wejść do sprzedaży we wrześniu. Można się jednak spodziewać, że początkowo przynajmniej na rynku graczy przyjęcie będzie dość chłodne. Powód jest prosty: brak produkcji potrafiących wykorzystać moc drzemiącą w więcej niż jednym procesorze.

O innej ciekawej wieloprocesorowej propozycji Tyana informowaliśmy w artykule pt. "Osiem dwurdzeniowych CPU w jednym komputerze".


Zobacz również