Superkomputer dla graczy

Firma Velocity Micro wprowadziła do swojej oferty komputer o nazwie Raptor Signature Edition, zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających graczach. W tym celu zastosowano w nim nową technologię NVIDIA Quad SLI, wykorzystującą aż cztery układy graficzne.

Raptor Signature Edition

Raptor Signature Edition

Za grafikę odpowiadają cztery układy serii GeForce 7900 o łącznej pojemności pamięci GDDR3 równej 2 GB (4x512 MB). "Sercem" komputera jest dwurdzeniowy procesor AMD Athlon 64 FX60 (pracujący z częstotliwością 2,6 GHz), osadzony na płycie głównej ASUS A8N32 SLI Deluxe z chipsetem NVIDIA nForce 4 SLI MCP (Media & Communications Processor). Urządzenie dysponuje 2 GB pamięci DDR400, dwoma dyskami twardymi SATA o pojemności 600 GB (2 x 300 GB), napędem DVD Combo oraz nagrywarką DVD.

Do komunikacji z innymi urządzeniami służą dwa porty FireWire oraz 8 portów USB 2.0. Jak łatwo się domyślić, urządzenie jest bardzo "prądożerne" - wyposażono je więc w zasilacz o mocy 1000 W.

Warto wspomnieć, że jest to podstawowa konfiguracja, którą można rozbudować, korzystając z odpowiedniego konfiguratora, dostępnego na stronie VelocityMicro. Należy jednak pamiętać że może to znacznie podnieść bazową cenę ustaloną na... 6000 USD!


Zobacz również