Superman na PC i konsole

Dzięki umowie podpisanej z Warner Bros. Consumer Products i DC Comics, Electronic Arts uzyskała wyłączne prawa do produkcji, publikacji i dystrybucji na całym świecie gier komputerowych opartych na przygodach Supermena.

Wieloletnia umowa gwarantuje EA wyłączne prawa do wydawania gier komputerowych przeznaczonych na konsole, handheldy i PC, opartych o najnowszy film o przygodach Supermena i wszystkie następne nakręcone w czasie trwania tej umowy. Ponadto rzeczona umowa gwarantuje Electronic Arts, również prawa do produkcji i publikacji gier opartych na wydawanych aktualnie komiksach i animowanych serialach telewizyjnych.

Wymieniając zwyczajowe przy takich umowach uprzejmości, prezes EA John Riccitiello, powiedział: "Oczekujemy z niecierpliwością chwili, kiedy stworzymy zupełnie nowy obraz i atmosferę świata oraz postaci występujących w filmie o przygodach Supermena. Będziemy bardzo blisko współpracować z firmami Warner Bros. Consumer Products i DC Comics aby nasze gry jak najdokładniej odpowiadały wizerunkowi tego superbohatera i klimatowi nadchodzącego filmu."


Zobacz również