Superpłaskie combo Sony CRX85A

Sony zaprezentował CRX85A - czyli zewnętrzny napęd CD-RW/DVD-ROM.

Sony zaprezentował CRX85A - czyli zewnętrzny napęd CD-RW/DVD-ROM.

Urządzenie wyposażone jest w 8-megabajtowy bufor, zastosowano w nim również technologię Power-Burn (redukującą ryzyko wystąpienia błędu opróżnienia bufora, dzięki czemu znacznie zmniejszono niebezpieczeństwo zniszczenia nagrywanej płyty).

Co ciekawe, w napędzie zastosowano złącze PCMCIA, co pozwala na korzystanie z niego natychmiast po podłączeniu go do komputera - bez konieczności ponownego uruchamiania systemu (technologia Plug and Play). Ze względu na małe rozmiary i zaimplementowany system antywstrząsowy może być bezpiecznie wykorzystywany praktycznie w każdych warunkach Sony CRX85A jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows 98 SE, Windows 2000 oraz Windows Me.

Płyty CD-R potrafi zapisywać z prędkością 20-krotną, a płyty CD-RW - z prędkością 8-krotną. Prędkość odczytu płyt CD to 24x, natomiast płyt DVD-ROM - 8x. Urządzenia ma 129 mm szerokości, 18 mm wysokości oraz 134 mm głębokości; waży 230 g.

Komplet składa się z napędu, karty PC (PCMCIA), zasilacza i programów: B's Recorder GOLD oraz CliP (do zapisu danych), Dantz Retrospect Express (do wykonywania backupu), MusicMatch Jukebox (do plików audio), aplikacje Arcsoft PhotoBase, PhotoStudio i VideoImpression do edycji zdjęć i filmów oraz Cyberlink PowerDVD (odtwarzacz filmów zapisanych na płytach DVD).

Informacje ,

tel. (22) 6755515

www.alstor.com.pl

Cena około 1800 zł