Superprzenośny odtwarzacz MP3

JVC dołączyło do grona producentów mających w swojej ofercie przenośne odtwarzacze MP3 wyposażone w pamięć o pojemności 512 MB (modele XA-MP51-S/-B/-R/-W) oraz 1 GB (modele XA-MP101-S/-A). Firma zaprezentowała także odtwarzacz XA-AL55, który w całości mieści się na uchu.

XA-AL55 na uchu modelki (źródło: JVC)

XA-AL55 na uchu modelki (źródło: JVC)

Odtwarzacze z linii XA-MP mają wbudowany odbiornik radiowy, obsługują formaty MP3 i WMA - w tym drugim przypadku możliwa jest również współpraca z plikami zabezpieczonymi przy pomocy systemu DRM.

Urządzenia z gigabajtem pamięci dostępne są w kolorze srebrnym i niebieskim, natomiast zainteresowani modelami z 512 MB mogą wybrać obudowę białą, srebrną, czerwoną lub czarną. Wszystkie odtwarzacze ważą niewiele (42 gramy), a ich wymiary to zaledwie 50 x 50 x 15 milimetrów.

XA-AL55

Model XA-AL55 natomiast to prawdziwa gratka dla użytkowników, którzy nie lubią topornych, klockowatych pudełek wypychających kieszenie czy zawadzających przy pasku. Nowy odtwarzacz JVC został wyposażony w pamięć o pojemności 256 MB, ma 45 x 52 x 26 milimetrów, waży 57 gramów i mieści się na uchu. Oprócz możliwości odgrywania plików MP3/WMA, XA-AL55 oferuje także opcję wzbogacania dźwięku przy pomocy technologii SRS WOW.

Kobiety z łatwością dopasują urządzenie do swej ulubionej sukienki - odtwarzacz będzie dostępny w kolorach: białym, srebrnym, czerwonym oraz czarnym.

Modele z linii XA-MP oraz XA-AL55 mają się pojawić na przełomie czerwca i lipca. Ich ceny nie zostały na razie określone.


Zobacz również