Superprzeszukiwacz

IntelliSeek bezpłatnie udostępnia program BullsEye - internetowy wyszukiwacz, który sprawdza podane hasło w 700 internetowych bazach danych.

Bez dobrego narzędzia wyszukiwawczego każdy utonie w oceanie internetowych informacji. Z pomocą przychodzi najnowsze dzieło firmy IntelliSeek. Program BullsEye 2 to potężny wyszukiwacz. Sprawdza podane hasło w aż 700 internetowych wyszukiwarkach i bazach danych. W porównaniu z poprzednią wersją 1.5, kosztującą 50 dolarów, ma ogromną zaletę - jest całkowicie bezpłatny!

Mahandra Vora, prezes IntelliSeek, oświadczył, iż: "Żadne dane o wyszukiwanych słowach nie będą przez nas gromadzone. Zamierzamy wydać w lutym wersję Pro za 149 USD. To już nie będzie tylko wielka wyszukiwarka, ale dobry analityk. Kiedy ktoś wpisze hasło "Apple", program zapyta, czy chodzi mu o

jabłka czy też o markę komputerów".

Vora podał również kilka szczegółów o wersji Free: "Podzieliliśmy cały Internet na dwie części: widoczną - strony WWW (kodowane w HTML) i niewidoczną dla zwykłych użytkowników - specjalistyczne bazy danych. BullsEye przeszukuje 60-70% części widzialnej i ok. 30% niewidzialnej. Wykorzystuje do tego celu 41 wyszukiwarek i 650 baz danych. Ponadto otrzymane wyniki potrafi sortować według kilku kategorii, np. multimedia, zakupy, informacje, biznes, praca, rozrywka".

Producent zastrzega, że udostępniany program jest jeszcze cały czas w fazie prób i przeprojektowywania.

Więcej informacji: www.pcworld.com/