Superskaner podręczny

Technologię skanowania CIS, wywodzącą się z tanich faksów,rozwinął Canon do niezwykłego poziomu.

Pod elegancką obudową jest kilka elementów których zazdrości konkurencja. Po pierwsze, rozdzielczość. 2400x4800 dpi nie jest niczym niezwykłym w skanerach CCD, ale w CIS-ach jest osiągnięciem szczytowym. W modelach CCD są ustawione na zakładkę dwie linijki po 1200 dpi, w skanerze Canona jest to jedna prosta listwa. Dzięki temu skan bardziej bezpośrednio oddaje szczegóły oryginału.

Po drugie, LiDE 500F jest zdolne do skanowania materiałów przezroczystych. Drugie źródło światła jest umieszczone w specjalnej pokrywce z LED-ami i światłowodowym rozprowadzeniem. Intensywność rejestrują te same sensory, co w świetle odbitym, ale światła i cienie na przezroczach mają większą dynamikę, dlatego sensorom do skanowania takich oryginałów stawia się wyższe wymagania. Niekorzystną cechą skanerów CIS jest niewielka głębia ostrości, radą na to jest przyciskanie filmu czterema nogami wystającymi z pokrywki. Oczywiście nie można skanować slajdu w oprawce.

Po trzecie, częścią wyposażenia do skanowania przezroczy jest system do sprzętowego usuwania kurzu. W praktyce skanuje się oryginał nie tylko w trzech podstawowych kolorach RGB, ale także w czwartym, podczerwieni. Z niego buduje się mapę defektów, usuwa błędy z tych miejsc i maskuje ślady.

Jak wszystkie CIS-y, skaner zadowala się zasilaniem z gniazda USB i może pracować pionowo.

Cena 999 zł

Więcej: http://www.canon.pl


Zobacz również