Superszybkie 19" LCD Philipsa

Philips rozpoczął sprzedaż nowego monitora LCD - 190S5 o przekątnej 19" , który dysponuje bardzo krótkim czasem reakcji na poziomie 12 ms.

Superszybkie 19" LCD Philipsa

Philips 190S5

Superszybki czas reakcji matrycy (12 milisekund), potrzebny na włączenie i wyłączenie pikseli oraz zmianę ich koloru co gwarantuje, że obraz będzie pozbawiony tzw. "smużenia".

Rozdzielczość panelu to 1280x1024. System odwzorowania barw sRGB pozwala na uzyskanie zbliżonych barw zarówno na ekranie jak i w wydruku.

Zobacz również:

  • Panele LCD odchodzą do lamusa? Decyzja Samsunga nas nie dziwi

Monitor 190S5 Philipsa w tym roku otrzymał nagrodę iF, wręczaną przez Instytut Międzynarodowego Forum Wzornictwa (International Forum Design Institute) z Hanoweru.

Jury konkursu iF, nagrodziło zwycięzcę za ergonomiczny kształt, wyróżniając kompaktową podstawę w kształcie dysku, która odgrywa kluczową rolę w ustawianiu wysokości i kąta nachylenia monitora. Docenione zostało również rozwiązanie integrujące przewody, zwiększające wygodę i porządek na biurku.

iF nagrodziło estetyczny wygląd sprzętu, zwracając uwagę na troskę z jaką Philips dba o to, by monitory wyglądały równie dobrze z tyłu jak z przodu. Jest to szczególnie ważne przy monitorach, które używane są na stanowiskach pracowniczych widzianych ze wszystkich stron.

19" monitor 190S5 oferowany jest w cenie 3299 zł.