Supertelefon Windows 10 Mobile będzie sporo kosztował

Pojawiły się nowe doniesienia na temat HP Elite X3. Dzięki nim poznajemy datę premiery rynkowej oraz przewidywaną cenę supertelefonu Windows 10 Mobile.

HP Elite X3 ma być najmocniejszym smartfonem w historii mobilnej platformy Microsoftu. Jak się właśnie dowiadujemy model, który nazywany jest też supertelefonem Windows 10 Mobile, trafi na rynek włoski (według serwisu Plaffo) we wrześniu. Data premiery smartfona nie będzie jednak ponoć taka sama dla wszystkich europejskich krajów. Dodatkowo dowiadujemy się, że jego cena zostanie ustalona na poziomie 699 euro.

HP Elite X3 - specyfikacja

HP Elite X3 oferuje 5,96-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli), 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4, 64 GB wbudowanej pamięci flash (można rozszerzyć ją z użyciem karty microSD), aparaty 16/8 MP, USB Type-C i akumulator o pojemności 4150 mAh. Co więcej, można też dodatkowo skorzystać z HP Mobile Extender, czyli stacji, która przemienia Elite X3 w pełnoprawnego 12,5-calowego notebooka.

Zobacz również:

  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów
  • Wiemy, jak ma wyglądać nowa Motorola Edge 40! To będzie piękny smartfon

Wzmocnienie platformy Windows Mobile

HP Elite X3 to faktycznie najmocniejszy "okienkowy" smartfon z jakim mieliśmy do czynienia. Jeżeli na początku 2017 roku dołączy do niego smartfon Surface Phone mobilna platforma Microsoftu stanie się z pewnością bardziej atrakcyjna dla klientów na całym świecie.