"Supertelewizor" Cell TV Toshiby nie dla Europy

Zbyt wysoka cena i zbędne możliwości, okazały się przyczyną, dla której Toshiba zrezygnowała z wprowadzenia do Europy swojego Cell TV. Zamiast niego, jakby na pocieszenie,otrzymamy słabszą wersję telewizora.

Promowany przez Toshibę odbiornik to urządzenie o sporych możliwościach. Wykorzystuje m.in. znany chociażby z konsoli Playstation 3 procesor Cell.

Generowana przez niego moc wystarcza do obsłużenia ośmiu osobnych tunerów HD, łączności bezprzewodowej, konwersji obrazu 2D do stereoskopowego 3D w czasie rzeczywistym, napędu DVD oraz twardego dysku o pojemności 1TB. Cell TV, który w chwili obecnej sprzedawany jest w Japonii, oferuje maksymalną rozdzielczość 3840x2160. W dniu premiery rynkowej telewizor kosztował 10 tys. dolarów.

Zobacz również:

  • Biedronka znów zaskakuje. W ofercie pojawiły się telewizory znanego producenta

Dla Europy - Cevo TV

Tego urządzenia nie zobaczymy jednak na Starym Kontynencie. Toshiba doszła do wniosku, że jego cena i możliwości sprawią, że w Europie zabraknie dla niego odbiorców. Zamiast Cell TV otrzymamy Cevo TV. Przedstawiciele firmy powiedzieli w trakcie targów IFA 2010, że odbiornik ten posiada "DNA procesora Cell", ale został "zoptymalizowany" pod kątem naszych potrzeb. W praktyce oznacza to, że zmieni się jego wygląd oraz możliwości.

Cevo TV zobaczymy w europejskich sklepach w pierwszym kwartale przyszłego roku. Cenę urzadzenia ustalono na mniej niż pięć tysięcy euro.

Aktualizacja: 07 września 2010 09:35

Skontaktował się z nami przedstawiciel firmy Toshiba na Polskę. Wyjaśnił on, że używany w telewizorze procesor, to CELL Evolution (trzecia generacja oryginalnego Cella). Ponadto w odbiorniku znajdzie się konwersja obrazu 2D do 3D, a zewnętrzny moduł skrywający gniazda i tunery zostanie zintegrowany z obudową urządzenia, choć nadal nie otrzymamy możliwości nagrywania ośmiu kanałów jednocześnie. Na Starym Kontynencie telewizor posiadać będzie matrycę MEGA LED z pełnym podświetleniem diodami (3000 w 512 segmentach).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: