Superwyszukiwarka

Pojawiła się najnowsza wersja programu Copernic 2001, zaawansowanego narzędzia do przeszukiwania zasobów Internetu.

Pojawiła się najnowsza edycja doskonałego programu Copernic 2001, przeznaczonego do przeszukiwania zasobów Internetu. Obecna wersja jest oznaczona symbolem 5.01. W jej ramach dostępne są trzy wersje programu - Basic, Plus i Pro.

Użytkownik Copernica może w krótkim czasie przeszukać zasoby serwisów wyszukiwawczych WWW oraz archiwa grup dyskusyjnych i odnaleźć interesujące go materiały. Między poszczególnymi wersjami programu są duże różnice w oferowanych możliwościach. Najistotniejsze dotyczą mechanizmu wyszukiwawczego. Wersja Basic korzysta "jedynie" z 80 źródeł internetowych i jest ograniczona do 7 kategorii tematycznych. W przypadku wersji Plus i Pro liczba źródeł wynosi aż 1010 i obejmuje 93 kategorie. Zaletą aplikacji jest automatyczne usuwanie powtarzających się lub nieaktywnych linków. Nowością w programie jest funkcja Translate, która umożliwia szybki tłumaczenie na 7 języków, m.in. angielski, niemiecki i francuski. Niestety, funkcja ta nie obsługuje języka polskiego.

Wyszukiwarkę Copernic Basic 2001 5.01 można pobrać za darmo w naszej sekcji FTP (www.pcworld.com.pl/ftp/pc/programy/0730.html). Wersje Plus oraz Pro są programami komercyjnymi i należy za nie zapłacić odpowiednio: 39,95 i 79,95 USD. Korzystanie z programu wymaga zainstalowanej przeglądarki Internet Explorer lub Natescape Navigator.

Więcej informacji: www.copernic.com