Superwytrzymałe gadżety - laptopy, dyski, aparaty i telefony odporne na wszystko

Na pewno zdarzyło Wam się kiedyś zostawić swojego laptopa w rozgrzanym samochodzie lub rozmawiać przez telefon podczas ulewy. Pamiętacie swoje obawy czy Wasze ukochane urządzenie wytrzyma te nieprzyjazne warunki? Na szczęście producenci sprzętu zadbali o to, żebyście w takich sytuacjach mogli być całkowicie spokojni. Przygotowaliśmy dla Was galerię superodpornych gadżetów, które zniosą wszystko.

Urządzenia, które wyróżniają się wysoką odpornością na ekstremalne warunki oznaczone są certyfikatem MIL-STD-810. Większość z nich trafia na użytek wojska oraz innych służb, które zmuszone są pracować w ekstremalnych warunkach. Na szczęście, dla przeciętnych użytkowników, niektóre firmy postanowiły zaprezentować swoje super wytrzymałe gadżety szerszej publiczności.

Wśród nich znajdziemy między innymi laptopa Panasonic Toughbook CF-30 zamkniętego w pancernej obudowie i potrafiącego wytrzymać burzę piaskową, przenośny dysk twardy Hitachi SimpleTough, który uchroni nasze dane przed upadkiem z ponad 10 metrów, oraz aparat cyfrowy Olympus, któremu nie przeszkadzają minusowe temperatury. W naszym zestawieniu znalazł się także telefon komórkowy Sonim, który wytrzymał bliskie spotkanie ze słoniem oraz nabojem pistoletowym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Superwytrzymałe gadżety

Redaktorzy z amerykańskiego wydania magazynu PcWorld mieli okazję przetestować trzy superodporne laptopy. Przekonajcie się sami czy naprawdę są takie wytrzymałe:

Aktualizacja: 01 września 2009 15:11

Dodany został materiał wideo.