SuprNova.org znów działa

SuprNova - jeden z najpopularniejszych swego czasu serwisów torrentowych - znów działa. Strona była wyłączona od 2,5 roku - do jej zamknięcia doprowadzili przedstawiciele organizacji antypirackich. Reaktywacja Suprnova.org jest dziełem właścicieli słynnego szwedzkiego serwisu ThePirateBay.org.

Administratorzy witrynyhttp://www.suprnova.org zastrzegają, że na razie strona działa testowo i jeszcze przez pewien czas można spodziewać się zakłóceń jej funkcjonowania.

Pierwsze doniesienia o planach ponownego uruchomienia serwisu pojawiły się na początku sierpnia - okazało się wtedy, że Sloncek (dawny administrator Suprnovy) kilka miesięcy temu podarował domenę Szwedom z ThePirateBay.org. To oni przygotowali i uruchomili nową witrynę - serwis wygląda podobnie jak "stara" SuprNova (zabiegał o to Sloncek). Bez zmian ma pozostać także jego funkcjonalność. Przedstawiciele ThePirateBay.org poinformowali też o stworzeniu nowego forum, przeznaczonego dla użytkowników obydwu torrentowych serwisów - jego adres tohttp://Suprbay.org .

Na stronie głównej serwisu znajdziemy interesującą deklarację jego administratorów - ostrzegają oni wszystkie osoby i instytucje, planujące ponowne zamknięcie serwisu, że nigdy im się to nie uda. "To działa tak: cokolwiek zatopicie, my odbudujemy. Kogokolwiek pozwiecie - na jego miejsce zrekrutujemy 10 nowych piratów. Gdzie nie pójdziecie, będziemy przed wami. Jesteście zapomnianą przeszłością. My jesteśmy Internetem i przyszłością" - czytamy na stronie SuprNova.org (w wolnym tłumaczeniu).