Surface Duo jeszcze nie zadebiutował, a MS już szykuje jego następcę

Najnowsze plotki donoszą, że w Redmond trwają już pracę nad następcą niewprowadzonego jeszcze do sprzedaży Surface Duo.

Surface Duo to składany smartfon smartfon Microsoftu, który jako pierwsze urządzenie firmy pracować będzie pod kontrolą mocno zmodyfikowanego systemu operacyjnego Android. Surface Duo jest dla producenta przełomowym urządzeniem - to pierwszy smartfon Microsoftu, który na dodatek zostanie wyposażony w składaną konstrukcję oraz system operacyjny inny, niż Windows.

Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo

Pierwsza generacja Surface Duo jako prototyp została pokazana pod koniec 2019 roku. Microsoft od tego czasu przełożył debiut rynkowy smartfona. Obecnie na swoich stronach producent informuje, że Surface Duo trafi do sprzedaży przed końcem 2020 roku.

Najnowsze plotki zza oceanu donoszą, że Microsoft równolegle pracuje nad Surface Duo oraz jego bezpośrednim następcom. Portal Android Central jako pierwszy poinformował, że w Redmond trwają już prace nad Surface Duo 2.

Pierwsza generacja Surface Duo pracuje pod kontrolą Androida 10 i posiada procesor Qualcomm Snapdragon 855. Następny model prawdopodobnie zostanie wyposażony w nowszy, wydajniejszy układ Qualcomm Snapdragon 865/865+ oraz zintegrowany modem sieci 5G. Możliwe, że Microsoft zamiast dwóch oddzielnych ekranów umieszczonych po obu stronach zawiasu zdecyduje się na elastyczny panel taki, jak w Galaxy Fold czy Mate Xs.

Portal Android Central donosi również, że Microsoft od teraz sam odpowiedzialny będzie za rozwój oprogramowania układowego dla Surface Duo. Do tej pory system operacyjny tworzony był przez zewnętrzną firmę Movial, która została wchłonięta przez giganta z Redmond.

Nowy, wewnętrzny zespół odpowiedzialny za budowę oprogramowania opartego na Androidzie zajmie się pisaniem systemu dla Surface Duo drugiej generacji.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Z Flip z elastycznym ekranem Ultra Thin Glass