Surface Mini, czyli mniejszy tablet Microsoftu może pojawić się już za dwa tygodnie

Microsoft Surface to linia tabletów z systemami Windows i Windows RT produkowanych bezpośrednio przez Microsoft. Do tej pory pojawiły się dwie generacje tego urządzenia, obie w wielu różnych konfiguracjach. Jeden parametr do tej pory jednak był niezmienny, a mianowicie przekątne ekranu. Wszystkie urządzenia z rodziny Surface posiadały dziesięciocalowy panel, ale teraz może to wreszcie ulec zmianie.

Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond zaproszeniem na kolejną konferencję prasową zdradza istnienie tabletu Microsoft Surface Mini, o którym spekuluje się w sieci od miesięcy, a pierwsze wzmianki o nim pojawiły się już dwa lata temu. Wydarzenie ma odbyć się już 20 maja, a w zaproszeniu wielokrotnie pada słowo “small” czyli “mały”.

O rzekomej premierze tabletu Surface Mini zrobiło się głośno we wrześniu zeszłego roku podczas prezentacji tabletów Surface Pro 2 i Surface 2. Oba tablety, podobnie jak ich protoplaści, mają dziesięciocalowe ekrany, ale Microsoft rzekom już wtedy rozważał wydanie pomniejszonego modelu. Można rozsądnie założyć, że to urządzenie oficjalnie zostanie zaprezentowane już za dwa tygodnie.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [20.10.2021]
  • Microsoft wprowadził Surface Duo 2. Czy tym razem się uda?
Surface Mini, czyli mniejszy tablet Microsoftu może pojawić się już za dwa tygodnie

Oczywiście nie ma jeszcze potwierdzonej specyfikacji tego sprzętu, ale jeśli wierzyć doniesieniom, Surface Mini ma mieć ekran o przekątnej 7,5 cali. Podobnie jak iPady od Apple ma mieć proporcje ekranu 4:3 oraz rozdzielczość wynoszącą 1440 na 1080 pikseli. Urządzenie ma być wyposażone w układ ARM od Qualcomma oraz system Windows w wersji 8.1 RT dający dostęp wyłącznie do kafelkowych aplikacji i pełnego pakietu Office.

źródło: mashable.com