Surface Phone: premiera w 2017 r. i koniec ze smarfonami Lumia?

Windows szykuje się ponoć do premiery serii smartfonów Surface Phone.

Zgodnie z doniesieniami serwisu Windows Central Microsoft zamierza wprowadzić na rynek w 2017 roku pojawiający się od dłuższego czasu w różnych spekulacjach smartfon Surface Pro. Urządzenie miałoby mieć premierę wraz z Surface Book 2 oraz Surface Pro 5 i być oferowane w trzech wersjach skierowanych do różnych konsumentów:

- Surface Phone dla "zwykłych" konsumentów

- Surface Phone dla biznesu

- Surface Phone dla "entuzjastów"

Czym miałyby się one różnić? Wydaje się, że wyjaśnił nam to sam Satya Nadella w wypowiedzi udzielonej w lipcu 2015 roku:

"Planujemy skupić się na trzech segmentach klientów, dla których możemy tworzyć unikatowe produkty różniące się pod względem kombinacji naszego sprzętu i oprogramowania. Klientom biznesowym zaoferujemy największe możliwości w zakresie zarządzania, bezpieczeństwa i produktywności. Przeciętni klienci kupujący smartfony otrzymają usługi komunikacyjne, których chcą. Fani Windows będą mogli liczyć na flagowe smartfony, które pokochają."

Oczywiście można się też spodziewać różnicy w cenie.

Co z Windows Phone?

Niedawno usłyszeliśmy z ust przedstawiciela Microsoftu, że jego firma zamierza się skupić w 2016 roku na innych produktach niż Windows Phone. Według Windows Central twórca Windows 10 pomimo wprowadzenia niedawno na rynek nowych modeli - Lumia 950, Lumia 950 XL i Lumia 650 - będzie powoli uszczuplał ofertę Lumii. Serwis nie wyklucza też całkowitej rezygnacji z tej serii smartfonów i skupienia się Microsoftu na projekcie Surface Phone.