Surface Pro 3 trafi na 25 kolejnych rynków

Jak na razie tablet Microsoftu dostępny jest w USA, Kanadzie i Japonii. Od 28 sierpnia 2014 wyląduje on na dwudziestu pięciu kolejnych rynkach. Czy jest na tej liście Polska?

Niestety, nie tym razem. Od wspomnianej daty zakup tabletu będzie możliwy dla mieszkańców Austrii, Australii, Belgii, Chin, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Irlandii, Korei Pd., Luksemburga, Malezji, Niemiec, Nowej Zelandii, Norwegii, Portugalii, Singapuru, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanu, Tajlandii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Pojawiły się strony prowadzące przedsprzedaż urządzeń, z których dowiedzieć się można, że w Wielkiej Brytanii najdroższy model (Intel i7, 8 GB RAM) kosztować ma 1649 funtów, czyli ponad 8 tysięcy złotych.

Być może wysoka cena urządzenia jest jednym z powodów, dla których nie będzie można dostać go w naszym kraju. Warto jeszcze dodać, że stacja dokująca dla Surface Pro 3 ma zadebiutować na świecie 15 sierpnia. Będzie dostępna najpierw na rynku amerykańskim, a od końca października w innych rejonach świata. Jej koszt to niecałe 200 dolarów, czyli ok. 600 złotych. Czy wejście na kolejne rynki sprawi, ze Microsoft przestanie notować straty spowodowane linią Surface?