Surface Pro 3 z nowymi funkcjami rysika dzięki aplikacji Surface Hub

Jedną z najważniejszych nowości w Surface 3 Pro od Microsoftu względem poprzednika jest specjalny rysik Pen wraz z ekranem wrażliwym na siłę nacisku. Teraz użytkownicy będą mogli modyfikować jego działanie wykorzystując oficjalną aplikację Surface Hub.

Użytkownicy tabletów Surface 3 Pro od samego początku mogli korzystać z funkcji oferowanych przez rysik w tym urządzeniu, ale nie mieli pełnej kontroli nad jego zachowaniem. Teraz to się zmienia wraz z premierą oficjalnej aplikacji o nazwie Surface Hub, która dostępna jest bezpłatnie dla posiadaczy tabletu produkcji Microsoftu. Zdecydowanie powinni ją pobrać wszyscy użytkownicy tego tabletu.

Posiadacze tabletów Surface 3 Pro od teraz będą mogli sterować ręcznie modyfikować takie parametry, jak akcje związane z siłą nacisku oraz przyciśnięciem przycisku znajdującego się na górze akcesorium. Nie da się niestety zmodyfikować zachowania guzików z boku rysika, ani uruchamiać rysikiem dowolnej aplikacji. Jak na razie opcji modyfikacji zachowania jest dość mało, ale w przyszłości można spodziewać się kolejnych funkcji.

Posiadacze tabletu Microsoft Surface Pro 3 mogą pobrać bezpłatną aplikację Surface Hub bezpośrednio ze sklepu Windows Store, czyli oficjalnego repozytorium aplikacji do systemu Windows 8.1. Niestety, z perspektywy polskich użytkowników ta nowość nie jest zbytnio interesująca, ponieważ Microsoft nie prowadzi sprzedaży swoich urządzeń z rodziny Surface w naszym kraju.

źródło: engadget.com