Surface Pro 3 z procesorem Core i7 sprawia problemy

Pierwsza partia tabletów Surface Pro 3 z procesorami Intel Core i7 trafiła do klientów, jednak z częścią z nich coś jest nie tak. Problem w nadmiernym przegrzewaniu się, co powoduje przejście urządzenia w stan bezpieczny do momentu schłodzenia.

Ta najdroższa edycja Surface kosztuje ponad 7 tysięcy złotych, nietrudno więc zrozumieć rozgoryczenie użytkowników, którzy wykosztowali się na sprzęt gasnący po... trzech minutach przeglądania sieci. Tak właśnie zdarzyło się u jednego z nabywców Pro 3, a na dowód pokazał zdjęcia tabletu, który przeszedł w stan bezpieczny po wspomnianym czasie. Przeglądał na nim "lekkie" strony oraz oglądał klipy na YouTube. Dodatkowym defektem było głośno działające chłodzenie przy użyciu CPU na poziomie 34%. Sytuacja powtarzała się niezależnie od tego, czy klawiatura była podpięta, czy też nie.

To nie jedyne zgłoszenie tego typu. Inni użytkownicy raportują, że potrafi nagrzać się nie tylko tablet, ale również i podpięta do niego klawiatura. Nadto u wielu z nich zdarzyło się, że podczas instalacji firmware tablet nagrzewał się tak, że następował samoczynny reset lub też wyłączenie urządzenia. Microsoft jak na razie nie skomentował tego defektu, a użytkownicy mają nadzieję, że jeśli nie pomoże zmiana oprogramowania sprzętu, ich modele zostaną wymienione na w pełni sprawne.