Surface Pro 8, czyli wyświetlacz 120 Hz i procesor Intel 11. generacji

Podczas wczorajszej konferencji, Microsoft przedstawił najnowsze urządzenia z serii Surface. Jednym z nich był nowy Surface Pro 8. Czym charakteryzuje się ten model?

Źródło: Microsoft

Microsoft w końcu ogłosił kolejny model z linii Surface Pro i - zgodnie z oczekiwaniami - następca modelu Surface Pro 7 nazywa się Surface Pro 8. Linia ta została wzbogacona o nowe procesory 11 generacji, co oznacza, że urządzenie jest teraz bardziej energooszczędne.

Tegoroczne Surface Pro doczekało się kilku ulepszeń w ogólnej konstrukcji i nadal posiada zaokrąglone krawędzie, a także jest bardziej poręczne. Jest to jeden z najlżejszych i najcieńszych produktów w linii Surface Pro. Oczywiście, Surface Pro 8 został przeprojektowany dla Windowsa 11 i wygląda bardzo podobnie do Surface Pro X, dzięki smuklejszym ramkom.

Zobacz również:

Źródło: Microsoft

Źródło: Microsoft

Jeśli chodzi o wydajność, Surface Pro 8 dostępny jest w dwóch konfiguracjach procesorów: Core i5-1135G7 oraz Core i7-1185G7. Procesory te zostały zaprojektowane na platformie Intel Evo, a Surface Pro 8 jest dwa razy szybszy niż Surface Pro 7, więc możesz oczekiwać co najmniej 40% wyższej wydajności procesora i 74% szybszej wydajności grafiki.

W Surface Pro 8 wyświetlacz jest teraz o 11% większy, oferuje o 10,8% lepszą rozdzielczość, a także jest o 12,5% jaśniejszy. Podobnie jak poprzednie modele, ten również posiada wyświetlacz dotykowy PixelSense Flow i można teraz przełączać się między częstotliwością odświeżania wynoszącą 120 Hz a 60 Hz. Dzięki nowej, wysokiej częstotliwości odświeżania, możesz teraz doświadczyć płynniejszego przeglądania stron internetowych, obsługi pióra i responsywnego dotyku.

Źródło: Microsoft

Źródło: Microsoft

Inne funkcje obejmują kamerę Full HD, ulepszone działanie w słabym świetle, wysokiej jakości głośniki, nowy touchpad, lepsze wrażenia z korzystania z pióra i wiele innych. Podobnie jak w linii Surface Pro X, posiada on również miejsce do magnetycznego przechowywania i ładowania pióra.

Microsoft w końcu wprowadza obsługę portów Thunderbolt 4, dzięki czemu można łatwo podłączyć wiele monitorów 4K i uzyskać dostęp do szybkich zewnętrznych dysków twardych. Możesz także wykorzystać port do konfiguracji gamingowej z zewnętrznym GPU.

Źródło: Microsoft

Źródło: Microsoft

Inne cechy obejmują:

  • Procesory i5-1135G7 oraz i7-1185G7
  • UHD Graphics (model i3) i Iris Xe Graphics
  • Windows 11 Home
  • Ekran: 13-calowy o rozdzielczości 2880 x 1920 (267 PPI) z częstotliwością odświeżania 120 Hz
  • Wyjmowane dyski SSD: 128GB, 256GB (Wi-Fi lub LTE3) oraz 512GB, 1TB (tylko Wi-Fi)
  • Kamera 5.0MP z przodu i 10.0MP z tyłu
  • 8 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci RAM
  • Czas pracy na baterii do 16 godzin