Surface Pro X boryka się z kolejnymi problemami

Komputer z procesorem ARM miał być idealny. Niestety sprzęt nie dogaduje się z oryginalnymi akcesoriami.

Microsoft postanowił wprowadzić na rynek własne urządzenie z procesorem ARM. Oczywiście tego typu sprzęty były już w portfolio giganta z Redmond, ale nie pracowały pod kontrolą pełnej wersji Windowsa. Surface Pro X miał pokazać, jak działać będą komputery z procesorami ARM i pełną wersją systemu Windows 10 oraz zachęcić innych producentów do wytwarzania podobnych urządzeń.

Surface Pro X boryka się z kolejnymi problemami

Źródło: pcworld.com

Niestety najnowszy tablet Microsoftu zmaga się z kolejnymi problemami wieku dziecięcego. Kilka tygodni temu informowaliśmy, że dopiero po dwóch miesiącach od premiery Microsoftowi udało się zaktualizować swoją aplikację Microsoft Mouse & Keyboard Center, aby była ona kompatybilna z Surface Pro X. Użytkownicy sprzętu za co najmniej 5000 zł nie mogli w pełni wykorzystywać urządzeń peryferyjnych Microsoftu. Sytuacja ta pokazała, że system Windows 10 jeszcze nie jest w pełni gotowy w kontekście jego wykorzystania na urządzeniach z procesorami ARM.

Teraz użytkownicy zgłaszają, że Surface Pro X średnio dogaduje się ze stacją dokującą Surface Dock. Redaktorzy portalu Windows Central i forumowicze Reddit'a zgłaszają, że ich urządzenia Surface Pro X nie są w stanie wgrać najnowszej aktualizacji oprogramowania układowego na stację dokującą Surface Dock. Przy próbie otworzenia pojawia się komunikat o braku kompatybilności z typem procesora, który znajduje się w urządzeniu.

Jak doskonale wiemy Surface Pro X wykorzystuje architekturę ARM64 i jest obecnie jedynym urządzeniem z rodziny Surface, które korzysta z procesora ARM. Jak zauważają forumowicze Reddit'a Microsoft wypuścił najnowsze oprogramowanie układowe dla stacji dokującej Surface Connect jako pakiet x86, przez co nie jest on kompatybilny z Surface Pro X. Część użytkowników donosi, że aktualizacja z poziomu innego urządzenia z rodziny Surface przebiega pomyślnie bez najmniejszych problemów.

Jak widać problemy z kompatybilnością procesorów ARM z systemem Windows 10 trwają w najlepsze. Nawet sam Microsoft nie jest w stanie poradzić sobie z pełną kompatybilnością procesora ARM64 w Surface Pro X.

Źródło: neowin.net