Surface Pro wyprzedany w kilka godzin. Microsoft może świętować ogromny sukces?

9 lutego do sprzedaży trafił tablet Microsoft Surface Pro. Jak się okazało po kilku godzinach, urządzenie to zostało wyprzedane.

Tablet Surface Pro to wydajniejszy towarzysz wprowadzonego wraz z Windows 8 na rynek modelu Surface RT. 9 lutego możliwość zakupu tego urządzenia otrzymali mieszkańcy Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Jak się okazało, cieszyło się ono ogromną popularnością: w zaledwie 7 godzin od rozpoczęcia sprzedaży zostało wyprzedane.

Co prawda wersja dysponująca dyskiem o pojemności 64 GB szybko pojawiła się znowu w ofercie, lecz w przypadku wersji z dyskiem 128 GB do tej pory nie udało się tego zrobić.

Surface Pro i wielka popularność

Powstaje pytanie, czy informacje te jednoznacznie potwierdzają, że Surface Pro cieszy się aż tak ogromnym zainteresowaniem konsumentów? Niekoniecznie. Microsoft nie podaje bowiem żadnych danych na temat ilości sprzedanych egzemplarzy. Ponadto z doniesień serwisu DigiTimes.com wynika, że prawdopodobnie, nauczony słabą sprzedażą modelu RT, zamówił u dostawców zaledwie milion tabletów Pro.

Problem z pojemnością dysku...przesadzony?

Przy okazji postanowiłem podzielić się z wami pewnymi interesującymi faktami związanymi z krytykowaną przez wielu wolną przestrzenią dyskową tabletów Surface Pro, która w przypadku modelu 64 GB wynosi 29 GB, natomiast w przypadku modelu 128 GB zaledwie 89 GB. Niestety nic się w tym zakresie nie zmieniło, lecz warto zauważyć, że Microsoft nie jest tutaj odosobniony. Redaktorzy z serwisu ZDNet słusznie zauważyli bowiem, że w przypadku Apple MacBooka Air z dyskiem o pojemności 128 GB do dyspozycji użytkownika pozostaje niewiele więcej - 92,2 GB.


Zobacz również