Suunto prezentuje smartwach'a z Wear OS i wytrzymałą baterią

Najnowszy Suunto 7 zasilany jest przez procesor Snapdragon Wear 3100, pracuje pod kontrolą Wear OS i posiada wytrzymały akumulator.

Smartwatche pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno dzięki premierze Apple Watch'a na początku 2015 roku. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że zegarki z wbudowanym GPS przystosowane do monitorowania przebiegu treningów i wędrówek górskich istniały już od wielu lat. W tej kategorii sprzętu liderami jest Garmin i Suunto. Druga z firm zaprezentowała właśnie swoje pierwsze urządzenie procujące pod kontrolą Wear OS.

Suunto prezentuje smartwach'a z Wear OS i wytrzymałą baterią

Źródło: suunto

Suunto 7 to zegarek sportowy z dodatkowymi funkcjami smartwatch'a. Producent kładzie nacisk na fakt, że nie jest to zwykły smartwatch ze śledzeniem aktywności.

Zegarek został wyceniony na 479 dolarów, a jego głównym zadaniem jest monitorowanie aktywności użytkownika. Oferuje on łącznie ponad 70 aktywności, które mogą być na bieżąco śledzone i analizowane. Dodatkowo aplikacja Suunto na Wear OS pozwala na szybki dostęp do sterowania muzyką podczas treningów.

Suunto 7 oferuje również dokładne mapy Suunto HeatMaps, które mogą zostać zapisane w pamięci urządzenia, dzięki czemu podczas treningu telefon może pozostać w domu.

Ćwiczenia można śledzić dzięki wbudowanym systemom lokalizacji GPS, Glonass oraz Galileo. Nie zabrakło pulsometru oraz barometru. Całość działać będzie nawet przez 12 godzin dzięki wykorzystaniu dedykowanego trybu sportowego wbudowanego w procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100. Suunto 7 jest pierwszym smartwatchem wykorzystującym to rozwiązanie.

Suunto prezentuje smartwach'a z Wear OS i wytrzymałą baterią

Źródło: suunto

Podczas normalnego użytkownika zegarek powinien wytrzymać dwa dni bez ładowania. Całość waży 70 gramów i posiada wzmocnioną poliamidową obudowę oraz ramkę ze stali nierdzewnej. Suunto korzysta z 24 mm pasków, które można wymieniać we własnym zakresie. Producent sprzedaje konfiguracje z paskami silikonowymi, skórzanymi oraz tekstylnymi. Ekran OLED zabezpieczono szkłem Corning Gorilla Glass, a urządzenie jest wodoodporne do 50 m głębokości.

Sunnto 7 pracuje pod kontrolą najnowszej wersji Wear OS, dzięki czemu zapewnia dostęp do Asystenta Google, aplikacji Google Fit i wielu innych programów z Google Play Store.

Zegarek Suunto 7 dostępny jest w przedsprzedaży od 6 stycznia 2020 roku.

Źródło: 9to5google.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących