Swatch będzie produkować smartwatche

Smartwatche to ostatnio dość gorący temat, w którym co kilka dni pojawiają się nowe informacje. Taką właśnie mam dziś, a jest to nowy gracz na tym obszarze rynku.

Swatch zdecydował się powalczyć o zawartość portfeli miłośników gadżetów i zapowiedział premierę nowego Swatch Touch w 2015 roku. Będzie to elektroniczna opaska zawierająca wyświetlacz dotykowy, na którym znajdą się takie funkcje jak zegarek, alarm, stoper, kalendarz oraz śledzenie aktywności użytkownika. Urządzenie ma być dedykowane miłośnikom fitness oraz podobnych aktywności fizycznych. Znajdzie się na nim oprogramowanie stworzone specjalnie pod ten smartwatch i nie będzie związane z żadnym aktualnie istniejącym systemem operacyjnym.

Swatch w przeszłości odmówił współpracy z kilkoma firmami produkującymi smartwatche, między innymi (całkiem niedawno zresztą) Apple. Pierwsza edycja Swat Touch miała miejsce w 2011 roku i odniosła umiarkowany sukces. W związku z rosnącym zainteresowaniem smartwatchami szwajcarska firma musiała stwierdzić, że to może być przyszłość i następca tradycyjnych czasomierzy.