Swatka z Internetu - portale matrymonialne w Polsce


Stworzeni dla Siebie

www.stworzenidlasiebie.pl

Najnowszy serwis matrymonialny w Polsce to Stworzeni dla Siebie. Wspominamy o nim, gdyż jest w pełni darmowy, niezwykle intuicyjny i - co ważne - posiada za sobą wsparcie Onetu. Autorami strony są założyciele portalu randkowego Sympatia.pl.

Ważną rolę w procesie budowania serwisu odegrała psycholog Dorota Jasielska. Udało się jej opracować autorski test osobowości, którego bezpośrednim celem jest kojarzenie par dopasowanych osób. Wykorzystany test wydaje się łatwiejszy w zrozumieniu i bardziej przyjazny niż usługa eDarling. Poza sprawdzeniem się w 8 wymiarach ważnych dla zbudowania związku (m.in. emocjonalność, potrzeba bliskości i relacje z ludźmi), użytkownik odpowiada także na pytania o zainteresowania, ulubiony gatunek muzyki czy uprawiany sport.

Zobacz również:

  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników

Pewną wadą Stworzonych dla Siebie jest niewiele propozycji dopasowanych osób. W naszych testach było to 5-7 użytkowników, w dodatku najczęściej bez zdjęć i kompletnego profilu. Rzeczywiście były to jednak osoby o wysokim poziomie zgodności w teście.

Strona pozwala na mocne rozbudowanie swojego profilu, dodawanie zdjęć, a także bezpłatne wysyłanie i odbieranie wiadomości. Stworzeni dla Siebie to dość filigranowy, ale bardzo sympatyczny serwis.

Swatka z Internetu - portale matrymonialne w Polsce

Portale matrymonialne: Stworzeni dla Siebie

MyDwoje

www.mydwoje.pl

Sieciowi matchmakerzy w naszym kraju chętnie korzystają z psychologii. Kolejny serwis MyDwoje opiera się na teście osobowości przygotowanym przez znanego terapeutę małżeńskiego, Andrzeja Rutowskiego.

Jest to chyba najciekawszy test wśród polskich stron matrymonialnych. Badanie obejmuje takie obszary osobowości jak temperament (m.in. towarzyskość, żywiołowość i spontaniczność) czy charakter i jego ważne cechy. Co ważne test nie pomija zainteresowań i statusu społecznego. MyDwoje poszukuje dla nas osób o 70% zgodności w wynikach testu. Z drugiej strony, użytkownik może też wyszukiwać partnerów o niższym dopasowaniu, w oparciu o własne kryteria, takie jak wygląd i zainteresowania.

Prawie wszystkie opcje w serwisie są płatne. Roczny abonament kosztuje 240 zł. Dość ciekawe, że istnieje także możliwość wykupienia porady psychologa i profesjonalnej sesji fotograficznej. MyDwoje zapewnia wysoką jakość ofert, m.in. dzięki ręcznej weryfikacji profili.

Swatka z Internetu - portale matrymonialne w Polsce

Portale matrymonialne: MyDwoje

Swatka

www.swatka.pl

Tytułowa Swatka to ciekawy serwis randkowo-matrymonialny, z którego korzysta około 200 tys. osób w naszym kraju. Nie ma tutaj testu osobowości, który zastępuje łatwy do wypełnienia profil i "cechy idealnej partnerki".

Wygląd serwisu przypomina raczej portale randkowe. Jest tutaj sporo funkcji, takich jak: zapamiętane profile, kto mnie zapamiętał i kto mnie odwiedził. Ponadto, istnieje też możliwość powiązania konta z portalem społecznościowymi Facebook i zaproszenia przyjaciół z pomocą wiadomości e-mail.

Jedyne płatne opcje w serwisie to wysyłanie wiadomości i dodawanie kolejnych zdjęć. Abonament "na zawsze" kosztuje tylko 79,99 zł, a klient Swatki może także wykupić płatną wersję dla innego użytkownika.

Autorzy serwisu stworzyli również portal randkowy dla Polaków mieszkających poza granicami kraju. Polish Hearts (www.polishhearts.com) okazał się wielkim hitem w USA i Wielkiej Brytanii, zdobywając już dwukrotnie więcej użytkowników niż Swatka.

Swatka z Internetu - portale matrymonialne w Polsce

Portale matrymonialne: Swatka