Świat 3D według Microspotu

Firma Microspot, producent oprogramowania graficznego przedstawiła 3D World 3.1, aplikację do trójwymiarowego modelowania opartą na technologii Apple, QuickDraw 3D.

Program do tworzenia trójwymiarowych modeli 3D World 3.1 zaproponowany przez firmę Microspot wykorzystuje opracowaną przez Apple technologię QuickDraw 3D i zapewnia możliwość manipulowania w czasie rzeczywistym wyrenderowanymi i zaopatrzonymi w tekstury obiektami 3D. Microspot 3D World pozwala rysować bezpośrednio w projektach trójwymiarowych, oferuje tworzenie tekstur metodą 'drag-&-drop', stosowanie efektów świetlnych oraz możliwość wyeksportowania pliku do sieciowego formatu VRML (Virtual Reality Mark-up Language) i wprowadzenia linków do poszczególnych obiektów grafiki.

Nowa wersja aplikacji ukazała się wraz z dwoma innymi produktami firmy Microspot: narzędziami Microspot Interiors i Microspot Renderer. Pakiet Interiors składa się z elementów pomieszczenia, umeblowania oraz biblioteki tekstur i pozwala zaprojektować wnętrze w 3D, a następnie metodą 'drag-&drop' 'poustawiać' w stworzonej przestrzeni meble i inne obiekty. Rezultaty można oglądać z dowolnej pozycji i wysokości. Z kolei Microspot Renderer oferuje efekty cienia, przezroczystości, odbić i głębi, o które można wzbogacić tworzone obiekty i sceny 3D.

Aplikacja Microspot 3D World 3.1 kosztuje 349GBP, za upgrade trzeba zapłacić 99GBP, a demo programu jest dostępne na stronie producenta.

www.microspot.co.uk


Zobacz również