Świat wspiera Ukrainę kryptowalutami

Ludzie z całego świata wspomagają Ukrainę. Można robić to materialnie, czyli kupując odzież i środki higieniczne, przelewać pieniądze lub kryptowaluty. Jak zrobić to w tym ostatnim przypadku?

Fot. RODNAE Productions/Pexels

Jak podaje firma analityczne Elliptic, ukraińskie władze oraz organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie w kryptowalutach o wartości 16,7 mln dolarów. Dotacje płyną z całego świata, a w pierwszych trzech dnia wojny liczba transakcji wynosiła dokładnie 12 799. Najczęściej przekazywano Bitcoiny (56,4%), w dalszej kolejności było Ethereum (31,8%) oraz Stablecoiny (10,9%). Przeciętna wartość jednej transakcji wynosiła 300 USD, największa to 1,86 mln USD. Została ona przekazana przez fundusz, który zbierał środki dla Juliana Assange'a.

Elliptic zauważa, że transakcje kryptowalutowe są znacznie szybsze i bezpieczniejsze od tradycyjnych przelewów. Nikt również nie może ich przejąć ani zablokować. Środki natychmiastowo trafiają do potrzebujących. Niestety, minus tego jest taki, że scamerzy korzystają z okazji, aby gromadzić środki pod pozorem zbieranie funduszy dla Ukrainy.

Zobacz również:

  • Jak nauczyć się obcego języka? Z tymi aplikacjami spełnisz swoje postanowienia noworoczne
  • Elon Musk działa na korzyść Rosji
  • Sankcje branży IT na Rosję [AKTUALIZACJA]

Źródło: Neowin