Świąteczna łapanka

Brytyjskie stowarzyszenie producentów i wydawców gier komputerowych ELSPA, odnosi wielkie sukcesy w walce z piractwem w okresie przedświątecznym. Policja konfiskuje oprogramowanie pirackie o wartości 13 milionów funtów.

Podczas ostatnich dwóch miesięcy na terenie całej Wielkiej Brytanii policja współpracująca z ELSPA dokonała wielu skutecznych akcji przeciwko brytyjskim piratom. W trakcie policyjnych działań w tym okresie skonfiskowano pirackie oprogramowanie o łącznej wartości rynkowej ponad 13 milionów funtów. Oprogramowanie o największej wartości skonfiskowano w Edynburgu (ponad 10 milionów funtów), w Staffordshire, niedaleko Birmingham (ponad 1,5 miliona funtów) i w Liverpoolu( ponad milion funtów).

"Kolosalny sukces w walce z piractwem, jaki odnieśliśmy w okresie przedświątecznym, to nie tylko świadectwo naszej determinacji w walce z wykorzenieniem kiepskich produktów podejrzanej jakości, ale również znakomitej współpracy ELSPA z Trading Standards i policją" – mówi Roger Bennett, dyrektor generalny ELSPA."

ELSPA (The Entertainment and Leisure Software Publishers Association) reprezentuje interesy wydawców gier komputerowych w Wielkiej Brytanii. Stowarzyszenie bierze czynny udział w zwalczaniu piractwa na terenie całej Anglii. W tym celu ELSPA stworzyła specjalną komórkę do walki z tego typu przestępczością, która blisko współpracuje z policją i organizacją Trading Standards.


Zobacz również