Świąteczna promocja Visty

Microsoft, chcąc uspokoić producentów pecetów, którzy obawiają się, że przełożona na przyszły rok premiera Windows Visty odbije się negatywnie na sprzedaży komputerów podczas okresu świątecznego, postanowił zaoferować znaczne obniżki na aktualizację systemu XP do Vista klientom indywidualnym i małym firmom.

Z obniżek będą mogli skorzystać ci, którzy pomiędzy 26 października 2006 r. a 15 marca przyszłego roku kupią peceta zdolnego obsłużyć Vistę, ale w momencie zakupu wyposażonego w Windows XP. Klienci tacy otrzymają kupony, które pozwolą im później (tzn. natychmiast po premierze Windows Vista) po promocyjnej cenie (a w niektórych przypadkach nawet za darmo) zaktualizować zarówno OS, jak i pakiet MS Office 2003 do MS Office 2007.

Wysokość obniżek będzie zależała od producentów komputerów. HP zaoferuje swoim klientom w Ameryce Północnej darmową aktualizację z XP Home do Vista Home Basic, z XP Media Center Edition 2005 do Vista Home Premium i z XP Professional do Vista Business. Oferta dotyczy klientów, którzy kupią komputery HP Pavilion, Compaq Presario lub HP Digital Entertainment Center.

Inni producenci komputerów mogą pobierać niewielkie opłaty za aktualizację XP Professional, XP Tablet PC Edition i XP Professional x64 Edition do Vista Business lub Vista Business 64, poinformował Microsoft.