Świecąca obudowa Thermaltake

Firma Thermaltake wzbogaciła swoją ofertę o nową obudowę PC o oznaczeniu M9D. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla amatorów moddingu gdyż - dzięki diodom LED - rozświetla się zaskakująco dużą liczbą kolorów.

Nowość to obudowa typu Middle Tower, pozwalająca na montaż płyt głównych formatu Micro ATX i ATX. Mierzy 442 x 200 x 503 mm, waży 7,1 kg i dysponuje boczną otwieraną ścianką wykonaną z przezroczystego tworzywa. Na drzwiczkach znajdują się dwie metalowe siatki (poprawiają obieg powietrza) oraz podświetlony niebieskimi diodami motyw. Obudowa oferuje do 9 zatok 5.25" oraz korzysta z umieszczonego z przodu 120 milimetrowego wentylatora Turbofan (1300 obr./min., 17 dBA, podświetlenie niebieskimi diodami LED), który współpracuje z identycznym (oprócz podświetlenia LED) znajdującym się na tylnym panelu.

Thermaltake M9D

Thermaltake M9D

Co najciekawsze, producent pokusił się o zastosowanie opcjonalnego, umieszczonego na bocznej ściance 230-milimetrowego wentylatora Touchcolor (800 obr./min., 15 dBA), który zapewnia różnokolorowe efekty świetlne - dysponuje diodami LED pozwalającymi mu świecić na zielono, niebiesko i czerwono lub w losowej kombinacji tych trzech kolorów (sami wybieramy tryb świecenia poprzez naciśnięcie specjalnego przycisku). Warto też wspomnieć o tunelu powietrznym dla procesora, umieszczonym z przodu panelu I/O (eSATA x 1, USB x 2, Audio x 2) oraz możliwości zakupienia urządzenia w wersji pozbawionej większości świetlnych dodatków (zamiast wentylatora Touchcolor montowany jest na bocznej, nieprzezroczystej ściance zwykły 80-milimetrowy).

Niestety ceny urządzeń nie zostały podane.

Więcej informacji: Thermaltake.


Zobacz również