Święta bez pakietów promocyjnych

W święta, Sylwestra i Nowy Rok część promocyjnych pakietów, które oferują operatorzy sieci komórkowych, przestaje obowiązywać. Choć nie podoba się to klientom, jest to zgodne z prawem.

O tym, że tanie połączenia nie obowiązują w dni świąteczne, ostrzega już swoich klientów Orange. Jak informuje Życie Warszawy, między 24 a 26 grudnia, 31 grudnia 2007 r. i 1 stycznia 2008 r. abonenci nie będą mogli korzystać m.in. z usługi Zatrzymaj czas oraz Wybrane trzy numery. Sieć Era zapewnia, że u niej w święta wszystkie usługi będą działać bez zmian. Operator uprzedza jedynie o możliwych opóźnieniach w w dostarczaniu SMS-ów między 23.30, a 0.30 w noc sylwestrową.

Choć wyłączanie pakietów promocyjnych na czas świat nie podoba się klientom, operatorzy mają jednak do tego prawo. Ograniczając w święta dostęp do tańszych usług chcą zniechęcić część klientów do korzystania z telefonu, bo przeciążone w dni świateczne sieci powodują znaczne opóźnienia w dostarczaniu SMS-ów. Operatorzy chcą uniknąc sytuacji z poprzednich lat, kiedy do UKE trafiały skargi, że SMS-y z życzeniami dochodziły z wielogodzinnym opóźnieniem - czytamy w dzienniku.