Święta według naszych Czytelników

'Przeciętny' internauta, odwiedzający nasze serwisy, zdecydowanie woli 'żywą' choinkę od sztucznej, zaś na prezenty wyda w tym roku ok 100 zł - tak przynajmniej wynika z ankiet, dostępnych na stronach PCWorld.pl i IDG.pl. Okazuje się również, że gdyby internauci mogli wcielić się postać Świętego Mikołaja, to rózgę najchętniej wręczyliby Microsoftowi oraz Telekomunikacji Polskiej.

Na stronach http://www.PCWorld.pl i http://www.IDG.pl znaleźć można w tej chwili 3 'świąteczne' ankiety i 1 pojedynek (w niektórych wciąż jeszcze można wziąć udział!).

W pierwszej ankiecie zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie "Ile zamierzasz w tym roku wydać na gwiazdkowe prezenty?". Okazuje się, że nie będą to bajońskie sumy - prawie 28% ankietowanych odpowiedziało, że ich prezentowe wydatki zamkną się w kwocie 100 zł. Co więcej - prawie drugie tyle zadeklarowało, że nie wyda na prezenty ani złotówki. Przypuszczamy więc, że tym roku dominować będą prezenty wykonane samodzielnie - i bardzo dobrze, bo przecież nie liczy się wartość prezentu, lecz sam fakt obdarowania kogoś.

Wyniki ankiety PCWK

Wyniki ankiety PCWK

Z kolei za pośrednictwem najnowszej Sondy IDG.pl postanowiliśmy z kolei dowiedzieć się, jakie choinki - 'żywe' czy sztuczne - preferują internauci. Choć głosowanie jeszcze trwa (i każdy może wziąć w nim udział), wynik wydaje się przesądzony - miażdżąca wielkość głosujących (ponad 60%) opowiedziała się za choinką naturalną.

Przygotowując kolejny Pojedynek PCWK postanowiliśmy spróbować rozstrzygnąć odwieczny dylemat i zweryfikować tezę o "wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy". Tu również wyniki potwierdzają nasze przypuszczenia - stosunkiem głosów 89% do 11% Pojedynek wygrywają Święta Bożego Narodzenia. Aczkolwiek tu także ostateczne wyniki mogą się jeszcze zmienić - w Pojedynku można jeszcze wziąć udział.

Wyniki Pojedynku PCWK

Wyniki Pojedynku PCWK

Internautom, odwiedzającym nasz serwis daliśmy również możliwość zdecydowania, która z firm z branży IT zasłużyła sobie w roku 2004 na rózgę od Świętego Mikołaja - poprzez udział w naszej aktualnej ankiecie. Wnioskując z dotychczasowych wyników oraz komentarzy, poważne szanse na nieprzyjemny prezent pod choinka mają Telekomunikacja Polska (której dostaje się za wprowadzenie limitów w usłudze Neostrada) oraz Microsoft (który, o dziwo, krytykowany jest za to, że starał się w ubiegłym roku poprawić bezpieczeństwo swoich produktów). Zachęcamy do udziału w Ankiecie - głosowanie jeszcze trwa!


Zobacz również