Święta z grami


Bard's Tale: Opowieści barda

Jest to zabawna gra RPG, której pierwowzorem był tytuł z 1985 roku. Wcielasz się w barda wyruszającego na pomoc uwięzionej księżniczce. Temat oklepany, ale właśnie o to chodzi. Gra jest swoistą parodią gatunku, wyśmiewa kanon, pełno w niej żartobliwych sytuacji, ciętych dialogów i skeczy rodem z "Latającego cyrku Monty Pythona". Główny bohater to zawadiacki bard, który może wielkim wojakiem nie jest, ale dzięki możliwości przywoływania na pomoc innych istot radzi sobie nieźle, choć jego złośliwość często wpędza go w spore kłopoty. Gra ma dosyć uproszczoną mechanikę i daleko jej do gigantów typu "Morrowind", ale duża dawka humoru, rewelacyjne piosenki i świetne dialogi powodują, że warto zwrócić uwagę na ten tytuł.

Producent inXile

Polski wydawca Cenega

Cena 99,90 zł

Wersja polska

Boiling Point: Road to Hell

Saul Myers, były komandos, musi przypomnieć sobie sztukę prowadzenia wojny. Wyrusza do południowoamerykańskiej republiki bananowej, gdzie jego głównym zadaniem jest odnalezienie zaginionej córki. Sprawa nie jest prosta, bo w kraju ścierają się najróżniejsze frakcje: wojsko wspierające rząd, partyzantka, CIA, mafia.

"Boiling Point" oferuje bardzo dużą swobodę. W każdej chwili można przyjąć zadanie od którejś ze stron konfliktu, swobodnie poruszać się po terytorium republiki. Korzystać można ze wszystkich pojazdów - samochodów czy helikopterów. Tylko od decyzji gracza zależy, którą ścieżką podąży Myers. Gra ma dość duże wymagania sprzętowe i nie jest wolna od błędów, ale twórcy cały czas pracują nad udoskonaleniem tego bardzo ciekawego tytułu.

Producent Atari

Wydawca LEM

Cena 99,90 zł

Wersja angielska

World of Warcraft

Po kilku latach oczekiwania, w końcu jest! Najnowsza gra Blizzarda, twórcy takich hitów, jak "Diablo II", "StarCraft" czy "Warcraft". "WoW" jest sieciową grą RPG, osadzoną w świecie Azeroth, znanym z doskonałej serii gier strategicznych "Warcraft". Tym razem gracz musi opowiedzieć się za jedną ze stron: Sojuszem lub Hordą i wraz z innymi uczestnikami rozgrywki walczyć o nowe terytoria i wykonywać różne zadania. Rozpoczynając rozgrywkę, należy określić rasę swojego bohatera (np. krasnolud, człowiek, nieumarły), która także determinuje stronę konfliktu (dobrą lub złą). Gra ma rozbudowany system rozwoju postaci, dzięki czemu osiągnięcie mistrzostwa w danej dziedzinie nie będzie proste. Oprócz wykonywania kolejnych zadań można prowadzić też walki pomiędzy graczami. Dodatkową rekomendacją jest fakt, że od czasu premiery na zakup "World of Warcraft" zdecydowały się już cztery miliony graczy. Uwaga! Gra wymaga stałego łącza internetowego oraz wnoszenia comiesięcznej opłaty w wysokości 15 dolarów.

Producent Blizzard

Wydawca CD Projekt

Cena 199,90 zł + opłaty miesięczne

Wersja angielska

Black & White 2

Chcesz wiedzieć, jak to jest być bogiem? Mieć wpływ na tych wszystkich maluczkich, którzy biegają, zajęci swoimi drobnymi problemami? Jeśli tak, to śmiało w krocz w świat "Black & White 2", gdzie ty jesteś ostateczną wyrocznią.

Gra polega na obserwowaniu i ingerowaniu - lub nie - w życie prymitywnych ludów zamieszkujących dużą wyspę. Jako "wszechpotężna ręka" możesz podnosić głazy, przestawiać drzewa, a także czynić cuda. Wszystkie twoje działania przekładają się na siłę, z jaką wierzą w ciebie mieszkańcy. Dodatkową manifestacją twojej boskości jest wychowanek, w postaci wielkiego lwa, wilka czy krowy, którym trzeba się zajmować od małego. Od twoich decyzji zależy, czy wyrośnie z niego istota dobra czy zła.

Mieszkańcy wyspy, rozwijając swoją cywilizację, nieuchronnie zbliżają się do konfrontacji z innymi ludami. Masz wpływ na jej rezultat - pokojowa koegzystencja lub krwawa wojna. Jeśli dojdzie do konfliktu, możesz biernie obserwować działania wojenne albo wesprzeć swój lud gromami z nieba, ciskaniem głazów w szyki przeciwnika i swoim wychowankiem. W końcu jesteś bogiem. Możesz dosłownie wszystko.

"Black & White 2" jest grą, w której udział miał Peter Molyneux, legendarny wręcz twórca nowatorskich tytułów. Poprzednia odsłona, choć bardzo odkrywcza, nie była wystarczająco dopracowana, dlatego w drugiej części zespół postarał się urozmaicić rozgrywkę, a także wyeliminować wcześniejsze błędy. Po czterech latach wytężonej pracy powstał produkt, który może ożywić lekko skostniały rynek gier strategicznych. Bez wątpienia "Black & White 2" jest godny polecenia i dostarczy wielu godzin znakomitej rozrywki.

Producent Lionhead Studios

Wydawca EA Polska

Cena 169,99 zł

Wersja polska

The Movies

Zostań szefem wytwórni filmowej i rusz na podbój Hollywood w najnowszej strategii ekonomicznej "The Movies". Gra obejmuje okres od początku kinematografii aż po współczesność. Jeśli zdecydujesz się na start wraz z rozwojem przemysłu filmowego, będziesz mógł powoli wprowadzać kolejne nowinki techniczne, tj. udźwiękowienie czy kolor. Twoim zadaniem jest rozbudowa studia, angażowanie aktorów, a także prowadzenie akcji promocyjnej najnowszych produkcji. Jeśli nie masz ochoty brać się za jakąś dziedzinę, doradcy zrobią to za ciebie. Jednym z najciekawszych elementów "The Movies" jest możliwość tworzenia filmów własnoręcznie, a następnie wysłania ich do znajomych lub opublikowania w Internecie, a tym samym poddania swojego dzieła publicznej ocenie.

Producent Lionhead studios

Wydawca LEM

Cena 99,90 zł

Wersja polska

Empire Earth II

Ta gra pozwoli ci przejść z wybraną nacją przez kolejne etapy rozwoju cywilizacji, aby na samym końcu zgnieść przeciwnika militarnie i niepodzielnie zapanować nad światem. "Empire Earth II" jest strategią czasu rzeczywistego, opartą na zasadzie rozbudowy bazy, kolejnych wynalazków i przechodzenia do kolejnej epoki dziejowej. Efektywnie planując, można wyprzedzić inne narody technologicznie i zdobyć przewagę na polu bitwy. Dzięki takiemu systemowi może dojść do potyczek średniowiecznego rycerstwa z lotnikami z czasów pierwszej wojny światowej. Duża dynamika rozgrywki powoduje, że zmagania przez sieć są bardzo zażarte.

Producent Mad Doc Software

Wydawca CD Projekt

Cena 99,90 zł

Wersja polska