Święta z grami


Trackmania Sunrise

"Trackmania Sunrise" nie imituje rzeczywistości, nie oferuje dziesiątków markowych i odwzorowanych w najdrobniejszych szczegółach aut. Nie znajdziesz tu także torów znanych z wyścigów Formuły 1 czy zawodów FIA GT. Jest tu za to mnóstwo dobrej zabawy w najlepszym zręcznościowym wydaniu.

Istotą "Trackmanii" jest szybka jazda samochodami po bardzo zakręconych i fantazyjnie skonstruowanych torach, pełnych skoczni, zakrętów, wyrzutni i przyśpieszaczy. Przypomina szalony przejazd kolejką górską. Twórcy włożyli dużo fantazji w zaprojektowanie oryginalnych i nietypowych tras. Poza tym będziesz mógł spróbować sił w skokach między platformami, a także układać optymalną trasę z dostępnych elementów. Wszystko to zostało okraszone bardzo ładną grafiką i wpadającą w ucho muzyką.

Producent Nadeo

Wydawca Techland

Cena 69,90 zł

Wersja polska

GTR: FIA GT Racing Game

Jeśli kochasz symulacje i godziny spędzone przy ustawianiu nawet najdrobniejszego szczegółu samochodu, to "GTR" jest dla ciebie. Twórcy bardzo dosłownie potraktowali termin "symulacja" i odwzorowali z wielką pieczołowitością model jazdy, a także element "garażowy". W Porsche 911, Dodge Viper GTS-R czy Ferrari 550 Maranello da się zmienić dosłownie każde ustawienie, co wpływa na działanie bolidu w trakcie wyścigu. Twórcy przygotowali trzy różne tryby rozgrywki: arcade, semi-pro i simulation, dzięki czemu nawet laicy mogą świetnie radzić sobie na dokładnie odwzorowanych torach z serii "FIA GT". Uwaga! W tej grze używanie kierownicy jest bardzo wskazane!

Producent siMbin

Wydawca Play

Cena 84 zł

Wersja polska

Juiced: Szybcy i gniewni

Gry związane z filmami o nielegalnych wyścigach ulicznych dosłownie zalały rynek. Większość z nich polega na tym samym: kupieniu auta, wprowadzeniu modyfikacji i ruszeniu na nocne, nielegalne wyścigi. W "Juiced" potraktowano temat trochę inaczej. Przede wszystkim nie ma wątku nielegalności, podziemnych spotkań i wyścigów wśród ruchu miejskiego. Są za to spotkania organizowane przez miłośników tuningowania aut i ścigania się w zespołach. W trakcie przebiegu kariery do twojego zespołu mogą dołączyć kolejni zawodnicy, którzy razem z tobą będą się ścigać o najwyższe laury. Podczas pojedynków będziesz mógł wydawać podopiecznym polecenia, np. żeby za wszelką cenę blokowali rywali lub bez namysłu parli do przodu.

Porządny tytuł o streetraceingu nie obejdzie się bez licencjonowanych samochodów oraz możliwości modyfikowania ich wyglądu i mechaniki. Te elementy znajdziesz także w "Juiced". Twórcy wprowadzili do gry ponad 50 aut, a części do tuningu jest ponad setka. Wyścigi umilą ci świetna ścieżka dźwiękowa oraz bardzo przyzwoita oprawa graficzna.

Producent THQ

Wydawca CD Projekt

Cena 99,90 zł

Wersja polska

Urodzinowe przygody Kubusia

Kubuś Puchatek jest jedną z najpopularniejszych dziecięcych postaci. Na jego przygodach wychowały się całe pokolenia, a dzięki współpracy ze studiem Disneya przygody sympatycznego misia nabrały zupełnie nowego wymiaru. W tej grze Kubuś Puchatek przypomina sobie wszystkie przyjęcia urodzinowe swoich przyjaciół i przygody towarzyszące przygotowaniom do nich. Zadania, z którymi uporać się musi Kubuś, to np. szukanie garnczków miodu, łapanie motyli wraz z Kłapouchym, poszukiwania miotły Prosiaczka czy ucieczka przed Hefalumpami i Wuzlami. Twórcy przygotowali także zestawy minigier dla najmłodszych. Grafika jest przepiękna, rysunki idealnie przypominają filmowe pierwowzory. "Urodzinowe przygody Kubusia" zostały także całkowicie spolszczone, a głosu bohaterom użyczyli aktorzy znani z dubbingowania filmowych adaptacji książki. W rozgrywce mogą uczestniczyć także dwie osoby - dla nich przygotowano specjalny zestaw gier. Uwaga! Gra jest na konsolę PlayStation 2.

Producent Ubisoft

Wydawca CD Projekt

Cena 149,90 zł

Wersja polska

Od 3 lat

Lego Star Wars

Co może powstać z połączenia klocków lego z sagą Gwiezdne wojny? Świetna gra zręcznościowo-platformowa z dużą dawką humoru. Cały świat znany z filmów George'a Lucasa został przekonwertowany na klocki: postacie, budynki, pojazdy, roboty... Idea jest bardzo prosta: grę podzielono odpowiednio do epizodów gwiezdnej sagi, a poszczególne poziomy dotyczą najważniejszych fragmentów każdej części. Gracza czeka m.in. szalony wyścig na speederach, pojedynek ze złym Darth Maulem, wojny klonów czy bitwa pod Endor. Każdy, kto zna choć trochę Gwiezdne wojny, bez trudu powiąże akcję z monitora z tym, co się działo na wielkim ekranie. Dużym atutem jest spora dawka humoru, głównie sytuacyjnego. Bardzo dobrym posunięciem twórców było też umożliwienie gry dwóm osobom jednocześnie przy jednym komputerze. W ten sposób razem z dzieckiem przeżyjesz wspaniałe i prześmieszne przygody plastikowych klocków w świecie Star Wars.

Producent Eidos

Wydawca Cenega

Cena 79,90 zł

Wersja polska

Od 3 lat

Garfield

Garfield to jeden z najpopularniejszych bohaterów komiksowych. Prawie każdy zna tego leniwego kota, który uwielbia spać, nic nie robić i pożerać góry jedzenia, a zwłaszcza lasagne. W tej grze przed Garfieldem stoi nie lada zadanie. Jego właściciel Jon po ostatnim wybryku zagroził, że następnym razem, kiedy kot coś przeskrobie, czeka go dieta. Garfield postanowił sprawować się dobrze, ale gdy drzemał (po raz kolejny tego dnia), Odie zdemolował prawie całe mieszkanie. Aby uniknąć diety, kot musi jak najszybciej poukładać wszystko tak, aby Jon po powrocie z pracy nie zorientował się, co się działo w czasie jego nieobecności.

"Garfield" to gra zręcznościowa, w której kierując kotem, trzeba posprzątać całe mieszkanie. Oprócz głównego zadania są jeszcze minigry, tj. puzzle, wyścig z Nermalem i Odie czy układanie zabawek na czas. Całość okraszona jest grafiką trójwymiarową, a głosu Garfieldowi użyczył Jacek Kawalec.

Producent Hip Interactive

Wydawca CD Projekt

Cena 69,90 zł

Wersja polska

Od 6 lat

Hugo: Gwiazdkowa przygoda

Hugo to sympatyczny troll, który przeżywa wiele ciekawych i emocjonujących przygód. Jedna z nich przytrafiła mu się w okresie gwiazdkowym. W wiosce Świętego Mikołaja trwają gorączkowe przygotowania do Bożego Narodzenia. Skrzaty i Mikołaj pracują wytrwale, aby każde dziecko dostało wymarzony prezent. Niestety, nagle pojawia się zła Scylla, która rzuca czar, zamieniając wszystkie skrzaty w lodowe sople. Gracz i Hugo muszą uratować święta. Odwiedzając chaty skrzatów i wygrywając w adwentowych grach, mogą złamać czar. Do osiągnięcia sukcesu potrzeba aż 24 wygranych! W domku Świętego Mikołaja znajduje się ponadto księga zawierająca

25 świątecznych opowieści.

W serii Hugo ukazało się już 19 gier dla dzieci. Każda z nich pełna jest wspaniałych przygód i wielu zagadek, które uczą zręczności, umiejętności kojarzenia faktów i precyzji działania. Dodatkowym atutem jest popularna postać Hugo - zabawnego trolla. Wszystkie odsłony "Hugo" są w pełni spolszczone.

Producent ITE

Wydawca CD Projekt

Cena 49,90 zł

Wersja polska

Od 6 lat