Świetlana przyszłość nagrywarek DVD

W 2006 r. na całym świecie sprzedanych zostanie więcej stacjonarnych nagrywarek DVD niż odtwarzaczy tych krążków - prognozuje firma analityczna Understanding & Solutions. Z jej opracowania wynika również, że najpopularniejszym formatem zapisu w tych urządzeniach będzie DVD-RAM.

Zdaniem analityków Understanding & Solutions, w 2006 r. liczba sprzedanych na całym świecie nagrywarek DVD wyniesie ponad 40 mln. Niestety, w opracowaniu nie znajdziemy informacji o tym, ile w samym czasie zostanie sprzedanych odtwarzaczy DVD - Understanding & Solutions twierdzi jednak, że liczba ta będzie wyraźnie mniejsza niż 40 mln.

Z opracowania dowiadujemy się również, że najpopularniejszym, stosowanym w stacjonarnych nagrywarkach DVD, formatem zapisu będzie DVD-RAM. Format ten jest najpopularniejszy już dziś (ma ok. 55% udziału w rynku) - ale Understanding & Solutions prognozuje, że jego popularność będzie cały czas rosła. Wśród zalet DVD-RAM wymienia się m.in. możliwość edytowania zapisanego na płycie materiału oraz skuteczny mechanizm zapobiegania błędom zapisu.