Świetlny telefon Sony Ericsson

Firma Sony Ericsson zaprezentowała nowy telefon komórkowy - model Z310. Urządzenie, które dysponuje dwoma wyświetlaczami (wewnętrzny i zewnętrzny), wyposażono w efekty świetlne umożliwiające przypisanie "kolorowego kodu" osobom do nas dzwoniącym.

Świetlny telefon Sony Ericsson

Sony-Ericsson Z310

Rozkładany telefon Sony Ericsson Z310 (dostępny w kolorze czarnym, brązowym i różowym) wyposażony został w efekty świetlne umożliwiające spersonalizowanie telefonu oraz przypisanie odpowiedniego "kolorowego kodu" (generowanego przez błyskające w odpowiedni sposób diody) osobom z naszej skrzynki kontaktowej. Urządzenie, które obsługuje technologie EDGE/GPRS/GPS (900/1800/1900 MHz), wyposażono w dwa wyświetlacze - wewnętrzny STN o rozdzielczości 128 x 160 pikseli (ponad 65 tysięcy kolorów) oraz zewnętrzny, będący w zasadzie kombinacją ekranu monochromatycznego i kolorowego (rozdzielczość 96 x 64 pikseli; wykorzystuje tzw. efekt lustra powodujący, że jest on widoczny tylko po podświetleniu), któremu towarzyszą cztery informacyjne ikony.

Telefon oddaje ponadto do dyspozycji użytkownika aparat cyfrowy o rozdzielczości VGA oraz możliwość skorzystania z portu podczerwieni i technologii Bluetooth. Warto też wspomnieć o możliwości odtwarzania plików MP3, funkcji umożliwiającej łatwe publikowanie zdjęć w blogu oraz zastosowanej baterii, która - według zapewnień producenta - powinna wystarczyć na 7 godzin rozmów lub 300 godzin czuwania.

Nowość trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Więcej informacji.