Świetny tablet za rozsądne pieniądze

Overmax Solution 10 II 3G to 10 calowy tablet wyposażony w dobrej jakości ekran IPS pracujący w naturalnej rozdzielczości 1280x800 pikseli. Zagęszczenie piksel nie jest zbyt duże bo wynosi ok 150 pikseli na cal, ale do przeglądania stron internetowych, odbierania poczty jest w zupełności wystarczające. Mocną stroną urządzenia jest bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Tablet ma szybką kartę Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n, moduł Bluetooth 4.0, 16 GB pamięci flash i modem 3G kompatybilny z kartami Aero 2. Oprócz gniazda microUSB wyposażony jest też małe gniazdo HDMI, czytnik kart microSD, odbiornik GPS i wydajny akumulator o pojemności 7000 mAh. Obudowa ma 9 mm grubości i jest starannie wykonana.

Za wydajność urządzenia odpowiada układ ARM Mediateka MTK8389 z czterordzeniowym procesorem (1,5 GHz) i kartą graficzną PowerVR SGX 544M. Oferuje on bardzo dobry stosunek ceny do wydajności i dodatkowo jest energooszczędny. W popularnym teście Antutu, Overamx Solution 10 II 3G uzyskał wynik ponad 13000 pkt, czyli tyle samo co Toshiba EXCITE AT10-A-103 z Tegrą 3. Pozostałe testy, jak Quadrant Benchamrk, czy CPU Prime, które wg nas są bardziej miarodajne klasyfikują go również w pobliżu Tegry 3. Można na nim uruchomić większość gier, choć w niektórych trzeba zrezygnować z najwyższych ustawień jakości grafiki.

Dużą zaletą tego tabletu jest ponadstandardowa pojemność akumulatora, który przy przyciemnionym ekranie pozwala na około 10 godzin pracy z tabletem. To bardzo dobry wynik. Przy pełnej jasności ekranu akumulator wystarcza na około czterech godzin surfowania po internecie z wykorzystaniem sieci Wi-Fi. Akumulator ładowany jest z pomocą dołączanego do tabletu zasilacza. To wygodne rozwiązanie umożliwiające jednoczesne ładowanie baterii i podłączanie do tabletu dodatkowych urządzeń USB. Solution 10 II 3G bez problemu odtwarza filmy MKV w rozdzielczości 1080p zakodowanych wymagającym kodekiem H264.

Overamx Solution 10 II 3G jest dobrą alternatywą dla droższych tabletów, bo chociaż przegrywa z nimi pod względem wydajności, ma też gorszej jakości ekran to wyposażenie w dodatkowe interfejsy ma równie dobre a nawet lepsze. Niższą rozdzielczość ekranu rekompensuje bardzo przystępna cena urządzenia (699 zł) i długi czas pracy na baterii.