Świętuj z nami 5 urodziny Forum IDG.pl!

Nasze forum internetowe obchodzi dziś swoje piąte urodziny. Jak co roku, chcemy godnie uczcić to ważne wydarzenie - dlatego przygotowaliśmy szereg atrakcji dla naszych forumowiczów...

Od uruchomienia forum minęło już 1826 dni - w tym czasie wiele się zmieniło.http://Forum.idg.pl z niewielkiego serwisu, do którego początkowo zaglądała garstka internatów, zmieniło się w gigantyczną społeczność internetową. Na nasze Forum zagląda obecnie ponad 160 tys. użytkowników, którzy napisali w sumie ponad... 1 000 000 postów! (dosłownie kilka dni temu przekroczyliśmy tę magiczną liczbę). Co więcej, każdego dnia pojawia się tu ok. 1000 nowych wiadomości. W tym roku mieliśmy sporo ważnych wydarzeń w życiu forum - warto wspomnieć choćby o kolejnym Zlocie użytkowników , rozpoczęciu akcji mianowania Moderatorów Lokalnych, czy uaktualnieniu oprogramowania "forumowego" Invision Power Board do najnowszej wersji.

Forum IDG.pl

Forum IDG.pl

A dziś oficjalnie startują uroczystości urodzinowe. Jednak w odróżnieniu od tradycyjnych urodzin, nie oczekujemy prezentów (choć życzenia, składane w odpowiednim wątku na forum, są oczywiście zawsze mile widziane). Co więcej - TO MY zamierzamy je rozdawać. Dlatego też przygotowaliśmy aż pięć konkursów, w których wygrać można najróżniejsze atrakcyjne nagrody...

Konkursy rozpoczynają się 4 grudnia (z jednym wyjątkiem) - terminy zakończenia znajdziecie na poszczególnych stronach konkursowych. Oto ich lista:

Pochwal się swoim składakiem

Ten konkurs jest dla naszych użytkowników okazją do zaprezentowania światu swojego komputera PC. Maszyny można zgłaszać na stroniehttp://testuj.pcworld.pl (każde zgłoszenie powinno zawierać krótkie uzasadnienie, dlaczego w "składaku" zastosowano takie, a nie inne komponenty). Na zgłoszenia czekamy przez dwa tygodnie - później Jury wybierze zwycięzcę konkursu, czyli twórcę najbardziej pomysłowego "składaka". Konkurs startuje 5 grudnia.

Emotikonki

Oto wyzwanie dla forumowiczów uzdolnionych plastycznie - w tym konkursie zadaniem będzie zaprojektowanie emotikonek forumowych (co najmniej pięciu). Prace uczestników prezentowane będą w specjalnym serwisie-galerii. Po miesiącu spośród autorów zgłoszonych prac wyłoniony zostanie zwycięzca.

Konkurs z historią w tle

W tym konkursie będziecie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat... historii z życia naszego forum. Aby wygrać, wystarczy najlepiej ze wszystkich uczestników odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących Forum.idg.pl. Na udzielenie odpowiedzi macie tydzień.

Szczegółowe informacje o wszystkich konkursach znaleźć można na stronie urodzinowej. Na ich uczestników czekają atrakcyjne nagrody - będą to m.in. książki, gry komputerowe, programy oraz kupony rabatowe. Fundatorzy nagród to firmy CD Projekt, G Data, Gram.pl, Helion oraz Stereo.pl.

Ściśle tajne

Myślisz, że wiesz wszystko o bezpieczeństwie komputerowym? Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę w konkursie "Ściśle tajne". Aby wygrać cenne nagrody, wystarczy odpowiedzieć na pięć pytań z zakresu bezpieczeństwa...

Quiz o grach

Jeśli uważasz się za maniaka gier komputerowych, oto konkurs w sam raz dla Ciebie. Nagrodami w nim są oczywiście gry - aby je zdobyć, należy poprawnie odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących... oczywiście gier.

Szczegółowe informacje o wszystkich konkursach znaleźć można na specjalnej stronie urodzinowej - zapraszamy!