Sword of the Stars w "złocie"

Przedstawiciele firmy Lighthouse Interactive podali do wiadomości, że gra Sword of the Stars osiągnęła już złoty status i powędrowała do tłoczni. Oznacza to, że już wkrótce program trafi na rynek. Premiera w Stanach Zjednoczonych planowana jest na 22 sierpnia, w Europie - równo z pierwszym dzwonkiem szkolnym czyli 1 września.

Sword of the Stars w "złocie"
Sword of the Stars to kosmiczna gra strategiczna zrealizowana według klasycznej zasady "4X" - eXploracja, eXpansja, eXploatacja, eXterminacja.

W grze znajdzie się m.in. rozległa, trójwymiarowa mapa przestrzeni kosmicznej, turowy system rozbudowy własnej potęgi, możliwość eksploracji i kolonizacji planet, mnóstwo rozmaitych ulepszeń i wynalazków oraz ogromne pole do popisu przy projektowaniu własnej floty.

Do walki staną cztery rasy: ludzie, hiverianie, tarkasianie i liirianie. Każda z nich będzie się od siebie różnić zarówno pod względem wizualnym, jak i taktycznym.

Sword of the Stars zaoferuje zestaw scenariuszy i kampanii dla pojedynczego gracza oraz tryb wieloosobowy umożliwiający równoczesną rywalizację maksymalnie ośmiu osób (LAN i Internet).

W chwili obecnej żaden z polskich dystrybutorów nie zainteresował się kwestią wydania produkcji w Polsce. Jeśli mimo to jesteście zainteresowani - oficjalna strona gry pod tym adresem.