Syberia opóźniona

Jak poinformowała firma Cenega Poland, z powodu konieczności dodania zabezpieczeń przed kopiowaniem płyt, gra przygodowa Syberia trafi do tłoczni nieco później niż oczekiwano.

Premiera polskiej wersji Syberii odbędzie się więc nie w tym, ale dopiero na początku przyszłego tygodnia. Gra opowiada o przygodach Kate Walker(dama w żaden sposób nie jest spokrewniona ze popularnym strażnikiem Teksasu) młodej i utalentowanej prawniczki z Nowego Jorku, która przyjeżdża do Europy w sprawie negocjacji kupna słynnej fabryki robotów-zabawek. Aby sfinalizować transakcję Kate musi odnaleźć brata zmarłej właścicielki fabryki, który zaginął gdzieś pomiędzy Alpami i Syberią. Kate wyrusza więc na wschód...

Syberia jest grą przygodową, która oferuje ponad trzydzieści różnych postaci stworzonych w pełnych trzech wymiarach. Na szczególną uwagę zasługują egzotyczne lokacje, oparte na szkicach słynnego rysownika Benoit Sokala, twórcy gry Amerzone oraz symfoniczna oprawa muzyczna. Syberia zostanie wydana w polskiej wersji językowej w cenie 79,90 PLN.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Windows 9x/ME/2000/XP

Pentium II 350

64 MB RAM

CD-ROM 12x

Karta graficzna 16 MB RAM

400 MB miejsca na dysku twardym