Symantec Client Security 2.0

Client Secuirty 2.0 firmy Symantec to program przeznaczony do ochrony komputerów w większych firmach. Aplikacja łączy działanie programu antywirusowego i zapory ogniowej i stanowi uzupełnienie typowej, centralnej ochrony sieci informatycznej przedsiębiorstwa.

Dzisiejsze zagrożenia z reguły nie mają jednolitego charakteru. Najbardziej aktywne, najgroźniejsze ostatnio robaki sieciowe infekują komputer, a jednocześnie wykorzystują połączenie sieciowe i niechronione porty do wymiany danych i rozprzestrzeniania się, a nawet do ataków typu DoS (Denial of Service).

Połączenie wielu funkcji ochronnych w Client Security 2.0 związane jest także z ujednoliceniem i przyspieszeniem aktualizacji ochrony, której szybkość i niezawodność jest podstawą sukcesu w walce z zagrożeniami o światowym zasięgu, takimi jak Blaster, Mydoom czy NetSky. Client Security 2.0 zawiera kilka nowych narzędzi, m.in. moduł Outbond E-mail Worm Blocker, którego zadaniem jest wykrywanie i blokowanie podejrzanej aktywności w poczcie elektronicznej, która może oznaczać działanie robaka sieciowego. Przygotowano też dodatkowe narzędzia do walki z programami typu adware i spyware, które co prawda nie niosą bezpośredniego zagrożenia, ale są uciążliwe i mogą odwracać uwagę użytkowników od realnego niebezpieczeństwa.

Informacje: http://www.symantec.pl


Zobacz również