Symantec: Firefox o 26% bezpieczniejszy niż IE

Firma Symantec wyliczyła, iż w drugiej połowie 2006 r. w przeglądarce Firefox wykryto o 26% mniej błędów niż w Internet Explorerze Microsoftu. Open-source'owy program był również zdecydowanie szybciej łatany od produktu koncernu z Redmond.

Ze statystyk Symanteka wynika, że pomiędzy sierpniem a grudniem 2006 r. wykryto 40 błędów w zabezpieczeniach Firefoksa - w tym samym czasie w IE znaleziono 54 luki. Dla porównania - w Operze i Safari znaleziono jedynie po 4 błędy.

Dane za cały ubiegły rok nie są jednak aż tak korzystne dla Firefoksa - w przeglądarce tej wykryto w tym czasie 87 luk, czyli tylko o 5 mniej, niż w IE. Co ważne, ze statystyk przedstawionych przez firmę Symantec wynika też, że programiści Mozilli łatali błędy pięć razy szybciej niż pracownicy Microsoftu. Przeciętny czas udostępnienia uaktualnienia usuwającego dziurę w Firefoksie wyniósł ok. 2 dni - w przypadku Microsoftu i IE było to 10 dni.

Przypomnijmy, iż wedle najnowszych danych z różnych wersji IE korzysta 79,1% internautów. Popularność Firefoksa szacowana jest na 14,2%, Safari - na 4,9%, zaś Opery na 0,8%.