Symantec: Norton Antivirus 2009 jest najszybszy na świecie!

Przez wiele lat oprogramowanie firmy Symantec uważane było za najwolniejsze na rynku. Kto z niego korzystał, wie, że Norton Antivirus potrafił stukrotnie wydłużyć czas ładowania pliku DOC i kompletnie unieruchomić komputer podczas skanowania. Złośliwi mówili nawet, że NAV działa skutecznie, bo po jego instalacji komputer przestaje się nadawać do normalnej pracy - czyli o zawirusowaniu nie ma w ogóle mowy. Symantec zrobił wszystko, by zmienić tę niekorzystną opinię. Zgodnie z deklaracjami, Norton Antivirus 2009 i Norton Internet Security 2009 mają być demonami szybkości. Wygląda na to, że rzeczywiście się udało.

Oficjalna polska premiera NAV 2009 i NIS 2009 miała miejsce wczoraj. Od dziś pakiety powinny być dostępne w polskich sklepach - ich cena wyniesie odpowiednio 139 zł za antywirusa lub 209 zł za pakiet Internet Security. W skład tego drugiego wchodzi Norton Antivirus 2009 wraz z dodatkową zaporą sieciową, filtrem antyphishingowym, modułem ochrony przeglądarki internetowej oraz oprogramowaniem antyspamowym (patrz też: "Norton Antivirus 2009 oraz Norton Internet Security 2009 wydane").

Pobierz: Norton Internet Security 2009 PL wersja 15-dniowa

Pobierz: Norton AntiVirus 2009 PL wersja 15-dniowa

Symantec: zmienił nas rynek

Już w 2007 roku firma Symantec zleciła NPD zbadanie, dlaczego ludzie decydują się na zmianę oprogramowania antywirusowego. Okazało się, że niewiele osób mówiło o skuteczności wykrywania szkodliwego oprogramowania (!) - prawdopodobnie użytkownicy czuli się zagubieni wobec liczby produktów dostępnych na rynku.

Aplikację zmienialiśmy przede wszystkim wtedy, gdy denerwowała nas niska wydajność programu antywirusowego lub systemu operacyjnego po instalacji tegoż. Na drugim miejscu znalazła się potrzeba posiadania innych niż dotychczasowe funkcje, na trzecim - cena (procenty nie sumują się do 100 ze względu na możliwość wielokrotnego wyboru).

Symantec: Norton Antivirus 2009 jest najszybszy na świecie!

Wydajność to podstawowy powód, dla którego ludzie zmieniają oprogramowanie antywirusowe (badanie NPD dla firmy Symantec, źródło: Symantec, tłumaczenie: IDG.pl)

To nie koniec. Podczas badania użytkowników zgłaszających się do pomocy technicznej związanej z linią produktów Norton (milion każdego miesiąca), wyszło na jaw, że 40 procent komputerów ma mniej niż 512 MB pamięci RAM, a kolejne 31% - 1 GB pamięci RAM.

Symantec: Norton Antivirus 2009 jest najszybszy na świecie!

Konfiguracje komputerów użytkowników (źródło: Symantec, tłumaczenie: IDG.pl)

Symantec: jesteśmy naprawdę szybcy

Deweloperzy z Symanteca zrobili bardzo wiele, żeby Norton Internet Security 2009 - a zatem całkiem obszerny pakiet aplikacji - robił na użytkowniku wrażenie już od pierwszego kontaktu. Nawet na niezbyt wydajnej maszynie software instaluje się ok. 1,5 minuty - a na komputerze z dwurdzeniowym procesorem i 1 GB pamięci RAM - poniżej minuty.

Zgodnie z badaniami wykonanymi przez firmę Passmark na komputerze z procesorem Core 2 Duo 6300 i 1 GB pamięci RAM, Norton Internet Security 2009 ma najmniejszy wpływ na długość czasu ładowania systemu Windows Vista z wiodących produktów na rynku.

Symantec: Norton Antivirus 2009 jest najszybszy na świecie!

Czas uruchamiania komputera z systemem Windows Vista po instalacji pakietów zabezpieczających (źródło: Passmark, Symantec)

Symantec chwali się również najmniejszym zużyciem pamięci mierzonym za pomocą wewnętrznego narzędzi firmy Passmark, Perflog++, wspomaganego Sysinternals Process Explorerem.

Symantec: Norton Antivirus 2009 jest najszybszy na świecie!

Zużycie pamięci przez aplikacje zabezpieczające (źródło: Passmark, Symantec)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: